Ocena kierowcy - Nissan Primera III Kombi

Maciej - Łódź, 15 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewlacja - ale to Japończyk. Kupiłbym następcę - ale z lepszej jakości elementami wnętrza !!
Przeniesienie napędu : 6 bieg do naprawy w okolicach 100 000 km
Karoseria : Lekkie wykiwty po 150 000 km
Inne : Te drobnostki wew.
Mnie się bardzo dobrze jeździło...z jednej strony polecam to auto - z drugiej obiektywnie - dużo się zaczęło z nim dziac...niepokojących rzeczy.Może za długo nim jeździłem ??Daję mu jednak 4 + + :)
Generalnie bardzo dobrze - ale nie doskonale.Zdecydowanie jest to duże auto (jedno z większych w swojej klasie - większe jest tylko Citroen C5) zatem swoje waży. Miałem oszczędnego Diesela - stąd lekko \"słaby\" między 80, a 120.Start jednak bardzo dobry, a powyżej 130 cała klasa średnia z lusterkach :)
Zgodnie z zasadą w tym modelu - po 90 000 musiałem naprawiac, gdyż \"skończył\" się 6 bieg. Po naprawie nieautoryzowanej - ponownie super.Koszt ok. 3 tys.
Rewelacyjnie się prowadził zarówno na sucho, na mokro i na śliskiej nawierzchni również. Wspomaganie bez zarzutu. Lubiłem nim manewrowac.
Może należałoby dac \"5-\" ,gdyż dosc nisko osadzone auto w ruchu miejskim nie dawało daleko widziec. Na trasie super.
Mnie bardzo wszystko pasowało.Miałem pod ręką co potrzebowałem. Trzeba się nauczyc obsługi \"kokpitu\",ale potem sprawia to dużą przyjemnosc.
Przydałyby się nawiewy na tył, ale poza tym super.
Wygodnie i przestrzennie. Dla wysokich z tyłu również dużo miejsca. bardzo wygodne fotele.
Rewelacja. W porównaniu z Fordami (Focus Kombi, Focus C-Max, Renault Megane, Citroen Xsara) silnik lub hałasy z zew. nie istnieją. Trochę trzeszczą plastiki wew. Nie najlepiej spasowane.
Sześciobiegowa skrzynia, dobry start i spokojne rozwijanie prędkości - dawały oszczędności. Na trasie rewelacja !!
Kupiłem jak miał 50 000 przejechane za 50 000 tys.Teraz wart jest 38 000 - a ma ponad 150 000 na liczniku...więc myślę, że to dobry zakup.
W moim modelu jakieś problemy z uszczelkami w tylnich szybach, drążekro skrzyni dziwnie się podrapał, stracił kolor, \"worek\" drążka \"odpruł się ;/\"....po 140 000 duże problemy z głośnikami, zaczęły trzeszczec, buczec, nie grały, po czym wracały do równowagi i nikt nie wiedział co z tym zrobic, by grało ponownie.
Problem ze skrzynią już opisałem. Miałem jeszcze problem z hamulcami - zdaje się, że powyginały się po 140 000....ale na koniec miałem mały wypadek, wjechałem w rów, gdzie czekała na mnie żeliwna, duża rura i wyskoczyły poduszki, napinacze pasów, całe zawieszenie przód połamałem etc...auto do kasacji, więc tych usterek nie zdążyłem naprawic... ;/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

7,9