Ocena kierowcy - Nissan Primera III Kombi

Rok produkcji 2003
Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Lampki przy otwieraniu drzwi
Autkiem jeżdże prawie wyłącznie w trasach z kompletem pasażerów, zrobiłem tak już ok. 80 000 KM. Auto doskonale sprawdza się do takich podróży, można spokojnie wyprzedzać, jazda do 160km/h jest w miarę ekonomiczna. Bagażnik jest bardzo duży, ale porównanie mam tylko do sedanów Camry i Cariny. Przy szybszej jeździe, powyżej 120km/h przeszkadza niestety słabe wyciszenie.
Bardzo pozytywnie oceniam silnik. Zbiera się już od 1700 obr. Na trasie go nie słychać. Przy spokojnej jeździe da się nim spalić symboliczne ilości paliwa. Mój rekord to 4,7 przy jeździe ok. 90km/h. Robiąc trasę Wawa - Gdańsk z prędkościami 120-160 w ciągu 3-4h z kompletem pasażerów na pokładzie, spala ok 6,5-6,7 litra. Niezły zasięg.
Biegi wchodzą jak w masło. W porównaniu do VW Polo i Cariny zmiana biegów bardzo precyzyjna i przyjmena.
Tu słabo, zawieszenie mimo tego, że nie jest komfortowe jak np. w przypadku Camry, to słabo trzyma się drogi i potrafi zarzucić tyłem nawet przy małych prędkościach.
Widać wszystko.
Skrzypi trzeszczy, ostatnio od naprężeń pękła mi szyba przednia. Pozatym obsługa super. Panel jest na wysokość c.a. oczu kierowcy i nie trzeba odrywać wzroku jak np. w VW, żeby zmienić stację radia.
Bez zastrzeżeń. Przy -20 nie dogrzewa nawet na długiej trasie :)
Jeżdże w 4 osoby i nikt nigdy nie narzekał. 5 miejsce bardzo niewygodne.
Tu słabo. Poza skrzypieniem szum wiatru od 140km/h mocno przeszkadza.
Niskie spalanie. Koszt przejechania kilometra wd moich obliczeń 55-60gr po 80 000 przebiegu, uwzględniając wszystko oprócz utraty wartości
Brak światła w kabinie przy otwarciu drzwi, usterka trudna do naprawienia, bo trzeba wyminiać komputer. Pozatym ok
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]