Ocena kierowcy - Nissan Primera III Kombi

gregor_c@op.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
W samochodzie za prawie 100 tys. zł, taka jakość wykonania jest trudna do zaakceptowania, ponadto zupełnie bezradny na to okazuje się serwis Nissana. Poprzednio miałem Primerę 98r., która również nie była wolna od wad (kłopoty z różnymi elementami zawieszenia), ale byłem jej drugim właścicielem od 2000r., więc tłumaczyłem to sobie częściowo eksploatacją przez poprzednika. Niezawodny natomiast był mój pierwszy Nissan Sunny, którym jeździłem od nowości przez 6 lat. Wniosek z tego taki, że ,,japończyk" by był bezawaryjny musi być wyprodukowany w Japonii, a nie jak Primera w Europie, w dodatku przy udziale Francuzów z Renault´a. Szkoda, bo Primera mogłaby być naprawdę b.dobrą propozycją w segmencie aut klasy średniej ...
Ładnie ciągnie te ponad 1,5 t, ale przy chęci gwałtownego przyśpieszenia jest przez moment ,,turbodziura"
B. przydatna kamerka przy parkowaniu w ciasnych miejscach
Płaski, niepraktyczny bagażnik. Dodatkowy pojemnik pod podłogą mało użyteczny i wydajacy ,,odgłosy"
Szkoda, że nie ma nawiewu z tyłu na pasażerów
Stuki w tylnej części karoserii (kombi), trzeszczenie różnych detali- reszta OK..
7,5 l/100km przy niezbyt ekonomicznym sposobie jazdy to chyba nieźle
Jak w pkt.8 - jest to b. denerwujące, a uszy cierpią.
Narazie brak.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW