Ocena kierowcy - Nissan Primera III Sedan

arcik, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Nissan Primera III Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczylo mnie wszytsko w tym aucie,a najbardziej to -jak daleko niemiecka toporna technologia odbiega od japonskiej.
Coz dodac,coz ujac po przesidce na japonskie auto-(zaraz zarzuca mi niektorzy,ze francuskie-fakt na tam kilka podzespolow francuskich,ale daleko mu do Renaulata;-),vw tez mial kila podzespolow z Malezjii;-)moja slepa i bezgranicza milosc do niemieckich aut na zawsze umarla.Najbardzie podoba ,i sie wnetrze samochodu-daje niesamowita poczucie bezpieczenstwa i uczucie jak w domu na kanapie.Kokpip niczym z samolotu.Poza tym praca silnika-zadnych slukow zgrzytow itp-znowu odwolam sie do vw.
Kultura pracy recz rewelacyjna,super elasytczny,jak sie przycisnie to niezle sie zbiera.Silnik pracuje cicho,powyzej 3 tys obrotow cos tam slychac.
Biegi moglyby byc troche dluzsze,czasmi problem z wrzuceniem wstecznego biegu,ale jak sie dowiadywalem tyn typ tak ma,poza tym super,wszystko chodzi plynnie.
Tu sie nalezy 5.Trzyma sie drogi jak przyklejony,nie straszne mu boczne wiatry-w przeciwienstwie do golfa.jazda po autostradzie tym autem to prawdziwa przyjemnosc,na dziurach tez sobie radzi,ale widac ,ze nie zawieszenie nie jest stworzone do takich drog.
dzieki kamerze cofania naprawde jest super,bez kamery....masakra.Umieszczone centralnie zegary polepszaja widocznosc do przodu.bardzo dobre przyciemnienie lusterka wewnetrzego-juz na nie strszni idioci jadac non stop na dlugich swiatlach;-),brakuje troche tylnej wycieraczki....ale to nie hatchback;-)
Tu tez nie ma czego sie czepic,wszytsko na miejscu,brakuje mi troche uchywytu do kubka z vw.Wkurzajaca jest blokada bagaznika.Przy wlaczonym silniku nie mozna otworzyc bagaznika.rewelcyjny polokietnik z chlodziarka.Jesli mozna zaliczyc to do ergonomi to nie wiem co za osiol umiescil w taki beznadziejnym miejscu filtr oleju.Naprawde przeba sie napocic ,zeby go wymienic nie dysponujac kanalem.
Super grzeje,bardzo dobre odparowanie przedniej szyby.Klimatronic tez dziala swietnie,przy tym wentylator jest cichutki.Rowniez z zaparowanymi tylnymi szybami nie ma problemu.Poza tym super izolacja podlogi jakas wata czy czyms tam,mozna nawet jechac w zime w kapciach bez wlaczonego nawiewu na nogi i jest komfortowo-jak w domu;-)
miejsca jest pod dostatkiem,przydalby sie drugi podlokietnik dla pasazera...bo zawsze ktos mi go zajmuje.;-)Z tylu nawet wysokie osoby nie powinny narzekac.siedzenia sa super wyprofilowane-jescze nie spotkalem sie z bulem plecow,a duzo jezdze-w vw juz po 100 km mialem dosc.
Ogolnie jest cichy,ale troche buczy przy 120km/h,nie jest to ucizliwe.Mysle,ze mogloby byc troche ciszej.Jednak w porownianu do vw jest bardzo cichy.
To juz mistrzostowo japonczykow.tak wielkie auto pali mniej niz fabia z silnikiem 1.4!!!Nie wspominajc o golfie 1.6-nigdy nie udalo mi sie takiego wyniku osiagnac.Na trasie przy 110 km/h spokojnie mozna zejsc do 6.2 l/km,co do napraw to nie wiem,bo jak narazie i mam nadzieje,ze tak zostanie nic sie nie nie popsulo.nawet nie trzeba grzebac w rozrzadzie,bo ma lancuch,a nie jak wiekszosc auto paski.Olej leje mobil symetetic 5w-30 i smigam;-)
Cenowo do vw ale za ta samo cene duzo lepsza jakosc
Poza zarowkami jak narazie nic,oby tak zostalo
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]