Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover Facelifting

pawrob, 3 lata temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Nissan Qashqai I Crossover Facelifting  2.0 dCi 150KM 110kW od 2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochodem przejechałem 40000km. Samochód poprawny, wystarczający dla mniej wymagających. Świetnie wygląda szczególnie w wersji TEKNA, fajne wyposażenie dodatkowe z bajerami typu dach panoramiczny, elektrycznie składane lusterka itd. Niewątpliwą zaletą jest dołączany napęd na cztery koła, który dobrze sobie radzi na szutrze lub śniegu. Silnik 2.0dci 150km bardzo dynamiczny, ku mojemu zdziwieniu zupełnie bezawaryjny. Spalanie na poziomie 7l./100km w jeździe mieszanej. Na minus i to spory minus: wykończenie wnętrza. Szkoda, że nie poprawiono materiałów i spasowania nawet kosztem wyższej ceny - nie da się słuchać trzeszczeń na nierównej drodze, plastiki w części środkowej odrażają jakością, kierownica syntetyczna. Kolejny minus - zawieszenie. Wprawdzie problemów żadnych nie miałem, ale odgłosy z tylnego zawieszenia podczas jazdy na nierównej drodze czasem potrafią przerazić :) Szczerze polecam osobom szukającym tańszej alternatywy crossoverów, większej przestrzeni w środku, fajnych bajerów w wyposażeniu i nie mających wielkich wymagań co do jakości wykonania oraz niebędących estetami.
Domyślnie wskakuje wersja z automatem - posiadam 6-cio biegowy manual z silnikiem 2.0dci 150km. Działa bez problemów, oszczędny.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

7,1