Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Grzegorz, 12 lat temu
Rok produkcji 2009
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 115KM 85kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : To jest mój drugi wpis, pierwszy był krótko po zakupie autka dla żony i było bardzo ok. Teraz niestety zdanie zmnieniam i zaskakuje mnie jak szybko następuje zużycie tego samochodu i wychodzą wady eksploatacyjne. Także jakość materiałów wnętrza zalatuje tandetą. Tak się składa, że mam też porównanie do swojego nowego nabytku (Kia Sportage )i Nisan przy nim to ubogi krewny, praktycznie poza widocznością i szklanym dachem Kia bije go \" na głowę \" we wszystkim. Jak tak dalej pójdzie to \" korea \" pozamiata trochę rynku , chyba że ktoś jeszcze wierzy w \"niezawodne japończyki \" i \" solidne niemieckie wozy \".
ładny,bardzo dobrze sprzedający się, niestety przeciętny samochód , szybko tracący właściwości użytkowe. Dodatkowo ponury grobowo czarny środek. Na plus faktycznie miastoodporny (suw duże koła zwarta sylwetka ) prawdziwy nieotwierany ( zaleta ) szklany dach z elektrycznie chowaną osłoną
jak był nowy to chodził cichutko, niestety od ok 20 tyś km zrobił się wyrażnie głośniejszy , nieprzyjemnie \"jęczy \"
biegi wchodzą dobrze, krótki skok lewarka, bardzo dobre zestopniowanie do jazdy miejskiej
w porządku, dobrze się prowadzi, sztwno spręzyście zestrojenie nie buja się na zakrętach
przód i na boki ok tył załatwia kamera cofania ( świetna sprawa- polecam ). przy parkowaniu między innymi samochodami niespecjalne odniesienie odległości na boki, niestety suwy tak mają gdyż wiekszość innych samochodów jest niższa ( doskonała widoczność z suwa to mit chyba że podniesiemy fotel na maksa ale ja lubię siędzieć nisko )
ogólnie w miarę ale do poprawki zbyt nisko otwierająca się klapa bagażnika i walenie czółkiem w półkę podczas wyjmowania bagażu ( raz walniesz i będziesz już uważał! ), dość ciasno z tyłu, kiepskie wskażniki komputera ( poprawili już to )
klima i wentylator chodzą cicho i wydajnie ( automat ) natomiast ogrzewanie zimą słabiuuuutkie i do tego górna część szyby przedniej jest zaparowana trzeba dawać nawiew na maxa (dla mnie porażka )
przód ok z tyłu nie najlepiej
jak był nowy to bajka, teraz jak ma zaledwie niecałe 30tyś km jest wyrażnie głośny ( samochód zadbany, jeżdzi nim żona po mieście ), coś za szybko następuje \" zmęczenie materiału \"
90 % jazdy po mieście i spala coś ok 9 - 9,5 litra jest dobrze ( nie liczę tego tak wskazuje komputer nie jestem maniakiem oszczędzania )
tylko przeciętnie, w tej cenie można dostać coś zdecydowanie fajniejszego z korei ( wiem o czym mówię bo nabyłem po długim oczekiwaniu koreańskiego suwa tej samej klasy i szczerze to nie ma porównania chyba że też szybko się zmęczy ale to się zobaczy ). Generalnie z marki Nisan to chyba tylko znaczek niestety pozostał ( reszta to , tfu, francuz ale bez polotu i komfortu z problemami technicznymi )
przy zaledwie 28 tyś przebiegu wymiana tylnych amortyzatorów, wymiana łożyska prawego macpersona, wymiana pasa kierowcy ( siepał się!),akcja serwisowa przy układzie kierowniczym
doskonale dlatego że nie stanął w trasie ale przed zakupem proszę poczytać nisanforum to ludzie tam poematy piszą i powyższe usterki to jest naprawdę błahostka całkowita

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 115KM 85kW [l/100km]

8,2