Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Grzegorz, 6 lat temu
Rok produkcji 2008
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 115KM 85kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie
Uzytkuje Nissana od niecałego roku ..kupiłem uzywanego od pierwszej wlascicielki z przebiegiem 59000 km wiec auto w miarę swieze i nie zmeczone .Niestety po roku zawiodłem sie na tym aucie
W miare niskie spalanie po Warszawie z klimą 8 litrów ...w trasie do 120 km /h 6,7 litr wiec ok ...niestety auto z tym silnikiem tylko do miasta .Ogromny deficyt momentu wiec o wyprzedzaniu lepiej nie myslec,silnik głosny ,mało spontaniczny .Jak juz tem model to tylko z 2.0 benzyna lub diesel bo z 1.6 jazda męczy .Wiec silnik oszczedny i bezawaryjny ale za słaby do tego modelu
Srednio ,przypomina mi skrzynie francuskie np. Megane II czy Peugeot 307 ...do japonsiej perfekcji Mazdy czy nawet Toyoty Yaris baaardzo daleko , działanie sprzegła bez zastrzeżen ale nie lubi dynamicznych zmian biegów , przełozenia do 1.6 dobrane poprawnie .
Najwieksza wada tego modelu .Bardzo nieharmonije głosne i mało precyzyjne zawiesznie .Dopóki jedziesz po gładim asfalcie jest w miarę ok , jakakolwiek dziura czy nierównosc wporwadza chaos i niestabilnosć .W g mnie te zawieszenie wyrabia do max 80 km/h pozniej to walka wiec najlepiej jedzic spokojnie ( w sumie silnik 1.6 na wiele nie pozwala )
Srednio .Bardzo miekki i podatny na zarysowania lakier , plastiki słabej jakosci ,twarde ,widac że tanie . Tylna połka hałasuje Gwiazdka extra za to ze w 10 letnim aucie brak jakielkolwiek korozjii .
Przecietnie .Dobra widocznosc do przodu z racji wysokiej pozycji za kierownicą , do tyłu słabo wiec czujniki parkowania niezbedne
Średnio .Nie jestem wielkoludem ( 1,80 m) ale czesto mam guza nabitego od za nisko otwieranej klapy bagaznika .Żeby otworzyc szybe musze cofnąc rękę poprostu przełaczniki są za bardzo cofniete do tyłu , Słabo zaprojektowany podłokietnik i schowek pod nim .Za malo schowków na drobjazgi Z plusów deska i zegary przejrzyste ,spory schowek przed pasazerem
Tutaj OK ...Nie ma wiekszych zastrzeżen
Typowy compact , pojemny nas poziomie Octavii II tylko bagaznik mniejszy
Bardzo słabo wyciszone auto .Powyzej 120 km/h na autostradzie auto wyje ,bardzo głosne opory toczenia , słabo wytłumione własciwie wogóle tylne nadkola ,głośne zawieszenie ,dobijające .Ogólnie bardzo słabo ,hałas na poziomie Daewoo Lanos którego miaem 15 lat temu
Auto praktycznie bezawaryjne ,oszczedne ...jedyny minus to koszt wymiany nowych opon
Auto bezwypadkowe 10 letnie z przebiegiem 59000 km salon polska od pierwszej wlascicielki kupione za 30000 zł wiec jest przyzwoicie
Jak narazie 100% bezawaryjny
Brak