Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Calango, 12 lat temu
Silnik 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Rok produkcji 2011
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW od 2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : świetne wyposażenie składane elektrycznie i podgrzewane lusterka, blue-tooth + obsługa połaczeń w kierownicy i na ekranie nawigacji, sterowanie w kierownicy, kamera, nawigacja, radio CD-MP3, USB i miniJack, 6 głosników, poduszki przód, boczne i kurtyny, tempomat itd. mega wypas!
Inne : Zgłosiłem w serwisie drgania poluzowanego elementu w okolicy oświetlenia nad głową kierowcy, okazuje sie że serwis zna sprawę, luzuje sie wiązka przewodów w podsufitce z powodu kiepskich mocowań, mają mi to za darmo poprawić w pól godziny jak się umówię
Jest dokładnie to czego się spodziewałem. Nad wyborem samochodu w cenie ok. 80tys. zastanawiałem się blisko rok, nie spieszyło mi się bo spłacałem wcześniejszy samochód którym teraz jeździ żona. Jestem fanem azjatyckich marek więc jeździłem próbnie Mazdą 3, Hondą Civic, Mitsubishi Lancer i ASX, Kia Soul i Sportage. Przeczytałem trochę forów internetówych i gazet typu Motor. Dla mnie po tym wszystkim wybór był oczywisty ze wzgledów ekonomicznych. Żaden z poprzednich nie zapewniał takiej wygody jazdy oraz wyposażenia jak QQ. Do tego w Nissanie dokupiłem za ok. 3200zł nawigację z kamerą cofania co u konkurencji kosztuje co najmniej 2 razy tyle (np. Sortage czy ASX). Na początku napalałem się na QQ myslałem raczej o czymś jak Soul który też jest moim zdaniem genialny w swojej cenie. Później byłem przekonany do Hondy Civic 5D 1,8 ale niestety po pierwsze jestem wysoki i trochę czułem się za ciasno i za nisko na miejscu kierowcy (kilka jazd) a po drugie przy tym samym wyposarzeniu (nawigacja, kamera, blue-tooth) QQ wychodził taniej. Kupowałem jednak samochód na ok. 10 lat i QQ to był najlepszy wybór moim zdaniem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, zgłosiłem w serwisie 3 drobiazgi: drgające przewody w podsufitce, trzeszczącą okładzinę drzwi (przód pasażer) i regulacje zamka bagaznika (nie zawsze domykał po pierwszym zamknięciu. Mam sie umówić na ok. 30-60 minut w serwisie jak będę miał czas oczywiście za free. Polecam!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Start/Stop 117KM 86kW [l/100km]

6,8