Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

AMP, 12 lat temu
Silnik 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Rok produkcji 2010
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby słaby, ale daje radę, a poza tym jest bardzo cichy.
Układ elektryczny : Problemy z zamykaniem klapy bagażnika
Auto niedrogie, nie rewelacyjne, ale warte swojej ceny. Jak ktoś nie ma sporotwych ambcji to super, chociaż na polskich dziurawych drogach i tak mijam większość pseudosportowych kompaktów, których keirowcy uważają by nie wjechać w dziurę. Dla QQ to nie straszne!
Silnik całkiem żwawy jak na swoją moc. Bardzo cichy!!! Nie męczoący podczas długich podróży. Jednak niski moment obr. odczuwalny przy wyprzedzaniu załadowanym autem.
Może być. Totalną porażką jest brak szóstego biegu, ale i niektóre auta za ponad 100 tys. zł tego nie mają!
Super w mieście, na trasie te daje radę. Plomby nie wypadają na polskich drogach. Na autosrtadach oczywiśce wolałbym type-r, ale ile ich mamy:)
Dla mnie super. Wszystko widać + czyjniki cofania.
Niby ok, ale brakuje schowka na okulary i kilku innych na różne szpargały. Podłokietnik mało użyteczny - tylko jako schowek. Największą porazką jest jednak klapa bagaznika, która otwiera się tylko do 175 cm - auto dla małych skośnookich.
Mam klimę manualną, ale daje radę.
Z pozycji kierwcy fajnie widać wielką maskę, co stwarza poczucie bezpieczeństwa. Z tyłu w miarę ok. Brakuje trochę miejsca nad głowami.
Dla mnie super. Bardzo cicho! Przed liftingiem były problemy ze stukającym tylnym zawieszeniem. Jak na razie fajnie.
Tutaj totalne zaskoczenie. Auto sporych gabarytów, szczególnie jak ktoś przesiada się ze starego małego kompakta, a spalanie rewelacja. Trasa Olsztyn-Warszawa nie przekraczając 110 km/h - 5,5l!!! Przy bardziej dynamicznej jeździe z bagażami i 3 pasażerów - 6,5l. Fakt, że jak się dociśnie np. 150-170 km/h to pali 10l, ale to nie ato do takiej jazdy.
Za uto dałem 65 tys. zł. Moim zdaniem mało.
Poza zacinającą się czasami klapą bagażnika, która sama się naprawiła, nic uciążliwego się nie wydarzyło. Ostatnio przedziurawiły mi się wycieraczki pod kierowcą - trochę szybko.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Start/Stop 117KM 86kW [l/100km]