Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

jubiler777@interia.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : w mieście, na zwykłych dziurach jedzie sią całkiem komfortowo.
ja nie wiem na jakie drogi czy tereny zrobili ten samochód, w teren lepiej nie wyjeżdżać bo pomimo że jest wysoki to zawieszenie niziutko, zachowanie na autostradzie - blokowanie kierownicy i dziwne przechyły oraz wyrywanie kierownicy przy silnym boczym wietrze - może doprowadzić do nerwicy szczególnie pasażerów, na szczęście jest wygodny, praktyczny - pomimo że w wersji +2 bagażnik chciałbym ciut większy, wyróżnia się na drogach, no i panoramiczny dach to super dodatek. GPS za to jest do bani, widzi wypadki i korki ale ich nie sygnalizuje, wynajduje takie skróty że chociaż miasto znam to mnie zadziwił, rekordem była trasa alternatywna dla przejazdu autostradą - prościuteńko 160 km - GPS wymyślił 230 km. poddałem się i zakryłem ekran dużym Beckerem.
paliwożerna bestia, głośna praca i dziwna, pomimo regulacji, nierówna praca silnika.
niby wszystko ok, bardzo przydatna 6-tka w dalszych wypadach, po 3 miesiącach zaczęła dziwnie chrupiąco wchodzić dwójka i tak już zostało.
ok, poza tym że przy zakrętach i przy prędkości ponad 140 km/h - zaznaczam że na autostradzie, blokuje kierownicę i wielokrotnie przeleciałbym przez zakręt gdybym nie zwolnił do 120-130 km/h. no i promień skrętu jak w ciężarówce.
gdyby nie kamerka z tyłu to by była masakra. szerokie tylnie słupki - wersja +2 - skutecznie ograniczają widoczność. i niby samochód wysoki, niby wysoko się siedzi a maska nadal przede mną wystaje. aaaa no i GPS wystaje bo wbrew katalogowi zamiast na dole przy regulacji audio wystawili go na górze.
super, chociaż bardzo brakuje schowków w zasięgu kierowcy, plusem jest brak popielniczek. materiały na 6+, chociaż osłona zegarów powinna być z troszeczkę lepszego plastiku.
ok, klima działa bardzo szybko i dokładnie, strefowa aż do granic przesady - ustawcie po jednej stronie 25 a po drugiej 18.
super, wszędzie dużo miejsca na nogi, dobre trzymanie boczne foteli, nawet przy dłuższych trasach nie fotele są wygodne.
ufff... jak jedziesz ponad 3 godziny z prędkością 140 km/h to błogosławieństwem jest cisza na stacji benzynowej. poza tym spód samochodu jest tak uformowany żeby szumiało ładniej niż z silnika... i głośniej szczególnie przy bocznym wietrze.
na trasie, prędkość podróżna 130 km/h, odległość 300 km, udało mi się zbić spalanie do 11 l/100 km. w mieście pokazuje 9,5 litra ale jak na trasie tak palił to chyba komputer znowu wariuje. bo z moich wyliczeń wyszło ok 15 l/100 km.
samochód nie należy moim zdaniem do najdroższych, za wersję podstawową ok 12000 euro to całkiem ciekawa alternatywa bo mamy samochód duży gabarytowo, dokładnie wykonany i aktualnie modny. szkoda tylko że nie oszczędny jak by wypadało.
nie mam żadnych uwag, wszystko działa jak należy.
samochód jest jeszcze nowy, 4000 przebiegu to nic więc na razie - odpukać- nic nie nawaliło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

12,5