Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

skamultiportfel@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2008
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : PO PRZEJECHANIU OKOŁO 18000 OKAZAŁO SIĘ, ŻE DO WYMIANY AMORTYZATORY Z TYŁU-HAŁASUJĄ PUSZCZONE SIMERBLOKI
Układ hamulcowy : BARDZO DOBRE
Przeniesienie napędu : DOBRY
PO PRZEJECHANIU 22000 STUKI W ZAWIESZENIU Z PRZODU SERWIS UTRZYMYWAŁ, ŻE TAK TO JUŻ JEST W TYCH MODELACH NATOMIAST PO 38000 WYMIENIONO OBA PRZEDNIE AMORTYZATORY I WACHACZ LEWY SAMOCHÓD ŚCIĄGAŁO NA DRODZE WIĘC PODOBNO NISSAN W TAKIM PRZYPADKU ZALECA WYMIANĘ SPRĘŻYN WIĘC ZNOWU ROZBIERANO CAŁE ZAWIESZENIE ABY WYMIENIĆ SPRĘŻYNY USTAWIONO ZBIEŻNOŚĆ I NIBY OK. PODJECHAŁEM PRZY PRZEBIEGU 49000 DO SERWISU BO WYDAWAŁO MI SIĘ, ŻE PRZÓD JEST BARDZO SZTYWNY I OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZAŁOŻONO MI SPRĘŻYNY TWARDSZE Z DIESLA WIĘC ZNOWU ROZBIERANIE I ZAŁOŻENIE SPRĘZYN DO BENZYNIAKA. TERAZ MAM 52000 I ZNOWU HAŁASUJE LEWY AMORTYZATOR Z PRZODU WIĘC STWIERDZONO DO WYMIANY - CZEKAM NA AMORTYZATOR I ZNOWU ROZBIERANIE, CHCIAŁBYM DODAĆ, ŻE NIE JEŻDŻĘ W TERENIE UNIKAM NIERÓWNOŚCI NIE HAMUJĘ NA NIERÓWNOŚCIACH CZY DZIURACH-POPROSTU SZANUJĘ SAMOCHÓD. ZASTANAWIAM SIĘ CZY NISSAN JUŻ NAPRAWDĘ ZSZEDŁ NA PSY PRZECIEŻ TYLE RAZY ROZBIERANE ZAWIESZENIE I SKŁADANE JUŻ BĘDZIE POWODOWAŁO PROBLEMY. mAM WRAŻENIE, ŻE NISSAN POSTAWIŁ NA TO, ŻE TAKI SAMOCHÓD KUPI SIĘ I POSTAWI SIĘ DO GARAŻU PO TO ABY TYLKO W NIEDZIELĘ POJECHAĆ DO KOŚCIOŁA. NARAZIE MAM GWARANCJĘ ALE JUŻ TRUCHLEJĘ CO BĘDZIE PO GWARANCJI NIE WIEM CZY TE CZĘŚCI SĄ Z PLASTELINY CZY CO?! MÓJ POPRZEDNI SAMOCHÓD F.FOCUS UŻYTKOWAŁEM NA GORSZYCH DROGACH I PO PRZEJECHANIU 104000 DOPIERO WACHACZE W TYLNIM ZAWIESZENIU BYŁY DO WYMIANY A TU CO?!
CENY PRZEGLĄDÓW NIE NALEŻĄ DO TANICH PATRZĄC NA TO CO ZOSTAJE WYKONANE NA TAKIM PRZEGLĄDZIE, NAWET NIE STOSUJĄ POMIARU ZUŻYCIA AMORTYZATORÓW-ŻENUJĄCE!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

7,9