Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

piotrek_kołodziej, 3 lata temu
Rok produkcji 2009
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mega mi się podoba ten samochód z zewnątrz, szczególnie jak mu pomalowałem grill, felgi, znaczek na czarno i przyciemniłem szyby i lampy z tyłu.
Ogólnie samochód niezły. Ale szczegóły poniżej.
No i tu największy minus, ale mam nadzieję, że nie jest to za częsty defekt tego silnika. Brał olej. Coraz więcej. Coraz częściej. Wibrował przy włączonej klimie. Myślę, że trafiłem po prostu na egzemplarz ze złym silnikiem. Co do samej dynamiczności- jak się rozgrzeje i jedzie się w pojedynkę- naprawdę fajnie. Niestety z bagażem i pasażerami robi się mułowaty. Spalanie okej, koło 9 litrów.
Bez zarzutów. Manual 6 biegów fajnie chodził, na trasy dobry.
Całkiem w porządku. Średnio tłumi dziury, no i nie wchodź w nim szybko w zakręty, bo nie jest do tego stworzony. Opony uważam zbyt wąskie.
Tutaj piąteczka. Ani śladu rudej. Lakier ładnie się trzymał.
Wysoka pozycja za kierownicą, tylna szyba całkiem spora, duży promień skrętu i kompaktowe wymiary ułatwiają wiele rzeczy.
Jest okej, ale przyciski od głośności na kierownicy zbyt nisko, więc to główny denerwujący mankament.
Klima chłodzi fajnie, z ogrzewaniem w zimę trochę gorzej.
Zarówno z przodu jak i z tyłu całkiem sporo miejsca. Z tyłu jechały dwa duże chłopy 180+ i było im wygodnie. Bagażnik też nie jest zły, dosyć ustawny. Dla porównania mam teraz Infiniti fx35, duży wóz, a bagażnik wcale nie większy.
Jest na zadowalającym poziomie, ale na autostradzie powyżej 120 zaczyna być głośno.
Jest dobrze, zarówno spalanie jak i dostępność części.
Trzymają cenę. Czy słusznie? Ciężko powiedzieć.
Raczej tu problemów nie było, choć nie wiedzieć czemu przestała działać prawa tylna szyba. Masa tylnej lampy jeszcze
Współczuję przyszłemu właścicielowi. Ale tak jak mówię, nie chce mierzyć wszystkich jedną miarą. U mnie do wymiany były cewki, nierówna praca silnika. Ale powyżej 120 km/h znowu wibracje, nie naprawiłałem już tego. Włączona klimatyzacja- wibracje. Pod koniec użytkowania dolewałem olej co tydzień. Miałem tego dosyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

7,6