Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Rok produkcji 2009
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : W sam raz do tego samochodu chociaż wiadomo - mogłoby być lepiej
Zawieszenie : Jak wyżej.
Ogólnie na plus, chociaż ma swoje wady. Samochód kupiony jako 10letni z małym przebiegiem (106 tysięcy km), sprowadzony z Niemiec, wszelkie uwagi opiszę w poszczególnych sekcjach.
Silnik jedyny słuszny w tym samochodzie. Diesle się psują a benzyna 1,6 jest za słaba. Brak uwag, wszystko działa jak należy. Wiadomo nie porywa ale wystarcza :)
Skrzynia ok, jestem świeżo po wymianie oleju . Koszt 150 zł za sam olej. Nie ma z nią żadnych problemów, ale brakuje przyjemności z jej użytkowania, bieg 3 dziwnie wchodzi.
Jeśli to sekcja do oceny zawieszenia to to niestety najsłabszy punkt Nissana. Zawieszenie jest liche. Co roku do wymiany łączniki stabilizatora, to jakieś sworznie, to poduszki amortyzatorów, to końcówki drążków. Wkładam już najwyższej jakości ale mimo to problem wraca. Nie jest to może bardzo kosztowne, ale dość irytujące i uciążliwe. Źle skonstruowany układ wydechowy, który wydaje denerwujące dźwięki skrzypienia, mechanik już dwa razy z tym walczył ale problem wraca, niby nic poważnego ale potrafi wkurzyć człowieka.
Żadnych uwag, boczne plastiki przy drzwiach znacznie osłaniają dolne elementy karoserii co jest na plus.
Widziałem negatywne opinie o widoczności ale nie wiem skąd one się biorą. Ogromne lusterka, wspaniała rzecz + czujnika parkowania tylne i wszystko można ogarnąć. Nawet moja żona parkuje tyłem a mistrzem kierownicy nie jest :)
Brak uwag.
Nie ma się do czego przyczepić.
Nie można się więcej spodziewać po aucie zbudowanym na kompakcie, który został tylko podniesiony. Standard. Ani duży ani mały. Często jeździmy na wyprawy jako 4 osobowa rodzina, na siłę wszystko mieścimy :)
Ciężko mi do czegoś porównać stąd 4 ale chyba nie ma się do czego przyczepić nawet na autostradzie.
Częste awarie zawieszenia, które mimo wszystko są mało kosztowne w porównaniu do awarii skrzyni czy silnika.
Znacznie tańszy niż niektóre jego odpowiedniki marek premium, a których awaryjność jest podobna albo i większa. Jeśli komuś uda się znaleźć egzemplarz z takim przebiegiem i w takim stanie jak mój to ten stosunek wypada chyba korzystnie.
Tak jak pisałem wyżej elementy zawieszenia ale daje to do drobiazgów ponieważ nie wymagają one dużych nakładów i natychmiastowej interwencji.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]