Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

rch52@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi 106KM 78kW
Rok produkcji 2008
Nissan Qashqai I Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód bardzo wygodny mimo, że zbliżony wymiarami do kompaktów.
Autko spełnie moje oczekiwania. Jeździ się nim bardzo przyjemnie.
Silnik bardzo dobry do spokojnej jazdy.Dobre połączenie ze 6-biegową skrzynią biegów. Jesli chce się jeździć w miarę dynamicznie, to trzeba szybko operować biegami. Jedynka jest bardzo krótka.
Biegi wchodzą gładko, ale czasami zdarza mi się \"zahaczyć\" 4, jeśli robię to zbyt nonszalancko. Na 5 biegu mozna bez gwałtownego przyspieszania jeździć od 60km/godz. Wbicie 6 biegu wymaga dziwnego ułożenia ręki, ale oczywiście zależy od ustawienia fotela przez kierowcę.
Po wymianie tylnych amortyzatorów (była to przypadłość wczesnej serii) jest dobrze. Ale ogólnie zawieszenie jest dosyć głosne.
Baaaaaaaaaardzo duże lusterka!!!
Wszystko w zasadzie jest dobrze, ale brakuje mi schowka na okulary i sterowanie szybami od strony kierowcy jest bardzo niewygodne. Podobne ustawienie podparcia lędźwiowego fotela wymaga otwarcia drzwi.
Klimatyzacja i wentylacja jest skuteczna, ale z ogrzewaniem gorzej. Niestety przy tym silniku trzeba troche poczekać aby ogrzanie było odczuwalne. Ponadto trzeba się przyzwyczaić do \"inteligencji\" systemu automatycznego ogrzewania. Bardzo mi brakuje ogrzewania przedniej szyby!!.
Głównie jeździmy we dwie osoby. Pozycja kierowcy jest bardzo wygodna, ja lubię siedzieć wysoko i wsiadać do samochodu a nie \"wczołgiwać\" się. Bardzo wygodnie jeżdzi się na długich trasach. Przejechanie 1200km nie jest męczarnią dla kierowcy i pasażera.
Silnik po nagrzaniu się pracuje cicho. Wyraźniej jest słychać powietrze i opony. Powinno być lepsze wyciszenie nadkoli i części bagażnika. Wyraźnie głośniej robi się w samochodzie przy prędkościach powyżej 130km/godz.
Moje średnie spalanie wg komputera po około 25000km to 6.8. Jak na taki ciężki samochód i dużo jazdy po zatłoczonym mieście jest dobrze.
W tej konfiguracji i upustach które udało mi się wynegocjować, to był to bardzo dobry zakup.
Nic się nie psuje, ale plastiki łatwo jest porysować i denerwuje mnie czasami rezonans schowka.
Jak na razie nic poważnego nie było. Przejechane 33000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 106KM 78kW [l/100km]

6,2