Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : j/w
Generalnie polecam, bo myśle, że te dwie rzeczy to były wady \"wieku dziecięcego\". Jeździ sie rewelacyjnie.
Silnik to najlepsza część tego auta, dynamiczny, z niezłym spalaniem. Jak jest zimny to od razu pracuje jak należy. Może troche głośniej ale tylko chwile.
Bez zarzutu.
Problem z tylnym zawieszeniem. Amortyzatory zaczeły mocno stukać po roku. Teraz mam już wymienione w ramach gwarancji na 4 generację (tak powiedzieli w serwisie). Podobno powinno być lepiej. Zobaczymy, bo na razie faktycznie jest bez porównania. Jakoś mniej tańczy, pewniej sie trzyma, ale nadal na nierównościach potrafi dać odczuć jakąś niestabilność.
To okienko z tyłu nie jest takie złe. Duże lusterka plus czujniki parkowania i bez problemu.
Zależy co dla kogo. Mi schowki wystarczają. A nawet czasem i tak mam jeszcze sporo miejsca.
Chłodzenie ok. Natomiast zimą wolno sie nagrzewa. W moim starym seicento było szybciej przy minus 20 ;). Fotele nie sa podgrzewane bo nie chciałem skóry, a tylko ze skóra są, ale o dziwo nie brak mi tego bo materiał obiciowy jakiś taki przyjemny.
Bardzo dobrze. Z tyłu mniej miejsca, ale ja tam nie siedze ;)
Rewelacja! Jade na maksa i spokojnie mozna pogadac i muzy posłuchać.
Lubie dynamicznie jeździc wiec wtedy wiecej pali, ale na trasie na wakacje jak jechalem to z klima spalanie 6,2 (liczylem)
Amortyzatory - wymiana po 22 tysiącach, strasznie waliły. Ale podobno nie miało to wpływu na bezpieczeństwo. Zamek tylnych drzwi - wymiana bo skrzypiał Teraz jest ok. Tylne zawieszenie to chyba kazdy nissan ma niedopracowane. (zamek tez bo juz tak mialem we wcześniejszym modelu.
No te amortyzatory...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]