Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Amigo, 14 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Samochód wybierałem bardzo starannie i według swoich potrzeb - QQ spełnia wszystkie moje wymagania. Nie rozumiem ludzi, którzy kupili to auto i teraz biadolą, że za mały bagażnik, że drogi i że wykończenie im się nie podoba - trzeba było myśleć o tym przed zakupem. Dla takich malkontentów polecam skodę octavię kombi! Rewelacja! ;-)
Cichy, zrywny, świetnie wkręca się na obroty - z dziecinną łatwością wyprzedza się cały drogowy \"plankton\" - np. łyknięcie na jeden raz kilku TIR-ów czy stada osobówek nie stanowi żadnego problemu. To idealny napęd do tego auta, nie rozumiem ludzi którzy kupili np. benzynę 1,6l i teraz stękają że \"mało dynamiczny na autostradzie\"...
Skrzynia działa dobrze, aczkolwiek mogłaby jeszcze lepiej :-)
Prowadzi się bardzo dobrze przy każdej prędkości, pewnie \"leży na drodze\", czuje się że to kawał auta. Na autostradzie - rewelacja. Tylne zawieszenie trochę nerwowo reaguje na dziury w jezdni - widocznie konstruktorzy nie przewidywali, że będzie jeździł po krajach Trzeciego Świata. Doskonała poręczność, mała średnica zawracania. Świetne hamulce z asystentem hamowania - już kilka razy ratowały mnie z opresji, gdy jakiś kretyn bez powodu zatrzymywał się albo cofał na autostradzie.
Jak dla mnie super! Wysoka pozycja gwarantuje dobrą widoczność w każdą stronę. Cofanie - bez problemów dzięki wielkim lusterkom i czujnikom parkowania.
Bez zarzutu - świetna pozycja za kierownicą, duże poczucie bezpieczeństwa. Świetny wbudowany zestaw bluetooth i system inteligentnego kluczyka. Panoramiczny dach doskonale doświetla wnętrze.
Bardzo dobra klimatyzacja dwustrefowa, w zimie szybciej mogłaby odparowywać przednia szyba
Dla mnie i mojej rodziny (2+1) całkowicie wystarczająca, jeśli komuś za mało miejsca to jest np. X-TRAIL (ale za to jak koszmarnie wygląda! :-) Wykończenie solidne, chociaż tu i ówdzie jest miejsce na poprawę. Ale wnętrze (design i materiały) qashqaia to moim zdaniem i tak szczyt finezji w porównaniu z toyotą RAV4 i hondą CR-V
Na początku cisza aż dzwoni w uszach. Przy jeździe z przepisowymi prędkościami można zasnąć z nudów! :-)
Eco-driving jakoś mi nie wychodzi z tym silnikiem - on po prostu rwie się do jazdy! Próba poruszania się w trasie a\'la skodziarz-kapelusznik przyniosła mi spalanie poniżej 5,0l/100km. Bardziej \"normalna\" jazda mieszana to ok. 7l na setkę. Powyżej 120km/h spalanie idzie mocno w górę (duża powierzchnia czołowa auta) - przy jeździe ze stałą prękością ok. 160km/h wciąga już 11 litrów. Przegląd po 20.000km - ok. 1000PLN
Tanio nie było, ale mój QQ z mocnym dieslem, dużymi felgami, xenonami i panoramicznym dachem wart jest każdej złotówki - wygląda i jeździ super. Konkurencja i tak jest droższa, co prawda odrobinę większa, ale za to kompletnie bezpłciowa. Skąd to wiem? Nie ma tygodnia żeby ktoś na ulicy mnie nie zaczepił: \"Panie, bardzo podoba mi się to auto, jak to jeździ, ile pali, itd.\" Brawa dla nissana za najwyższy wynik w teście zderzeniowym EuroNCAP!
Przez półtora roku zero usterek.
Bez najmniejszych problemów, oby tak dalej. Koledzy, którzy kupili nowe passaty strasznie mi tego zazdroszczą ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

Usterki Nissan Qashqai I