Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

ogi, 9 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawdę super dynamiczny, przyspieszenie extra. Służbowo czasami jezdze toyota avensis i corolla 2.0 d4d - QQ wg mnie lepiej
Autem jeżdzę od 4 miesięcy, mam wersje TEKNA 2.0 diesel 4x4, zrobiłem do tej pory ok 5 tyś km. Auto kupiłem od pierwszego właściciela ktory kupił auto w salonie PL. Przed tym autem jeździłęm na przemian sorento 2,5crdi i Alhambrą 4x4 1,9tdi. - te auta tez polecam, zależy kto co potrzebuje, jednak ja chciałem teraz dynamiczniejsze wiec QQ jest o niebo lepszy, Przyjemność z jazy SUPER, ta dynamika, niskie spalanie i wypady z rodziną 4os extra. Nie dałem najwyzej bo nie chce zapeszać, a wierze ze moze byc jeszcze lepiej :)
Silnik naprawde dynamiczy, obawiałem sie diesla 2.0 ze względu na dpf ale do tej pory nic sie nie dzieje. A te przyspieszenia a zarazem niskie spalanie - extra.
Do biegów trzeba sie przyzwyczaić, dla mnie na poczatku było dziwnie (patrzac na wczesniejsze auta), mówie o jedynce, troche za krótka... Reszta OK, idealnie!
Czytałem ze niektórzy narzekają , ale dla mnie nie ma ok! Oczywiście nie jest to BMW 520I - to limuzyna, ale dużo lepiej jest jak sorento, czy alhambra
Jest Ok, nie wiem co wiecej napisać. Duze lusterka, mam czujniki cofania, naprawde przydatne, oczywiscie przyzwyczajenie, wcześniej miałem... Siedzi sie wysoko, a do tego juz sie przyzwyczaiłem
oszczedne, średnia wychodzi wg moich wyliczeń 7,3l/km, nie mam lekkiej nogi. W trasie przy ok 160 - 170km/h spalanie ok 8,0 l ale predkosc robi swoje!. Alhambra paliła mi śr 8l, a sorento 10 wiec jest róznica, a tamtymi autami jeżdziłem znacznie wolniej, silniki nie tak dynamiczne. Wiem ze mozna zejsc do 6 w trasie jak ktos chce, ja wole miec wiekszą przyjemność z jazdy
na razie w lato - ideał, klima chłodzi jak nalezy, szybko i skutecznie. Teraz czekam na zimę!
wg mnie jest Ok, a nie należe do "maluśkich' - 125kg przy ponad 180cm. z tyłu jak jechałem, tez nie było mi ciasno. Oczywiscie Sorento i alhambra DUŻO większe ale to zależy co kto potrzebuje
do 130km/h ok, powyżej trochę głośniej ale spokojnie mozna rozmawiać, no i dzieciaki spokojnie ogladają filmy z tyłu bez słuchawek. Generalnie nie jest źle, ale idealnie było w bmw 520i
Do tej pory nic nie dołożyłem, nic sie nie popsuło, myśle ze jak sie dba o auto to nie bedzie żle, ja naprawde dbam o swoje auta, wymiana płynów częściej niż mówi ksiązka, wiem jak nalezy obchodzic sie z dieslem i turbiną. Jak sie wszystkiego przestrzega to bedzie dobrze
tutaj, troche za drogie auto, jak na 7 lat, zapłaciłem 39000zł, uwazam ze za drogo ok 2tys, ale fakt ze auto sprawdzone, niski przebieg bez lakierowania. Oczywiście kupiłem i nie żałuję!
jak na przejechane 5tys km (licznik 103 kkm), to zarówka spaliła sie przy tablicy rejestracyjnej... Jedyny mankament ktory mam - tak mi sie przynajmniej wydaje - to radio słabo zbiera fale, we wszystkich autach ktore mialem było dużo lepiej. Moze to wina radia lub anteny, nie wiem. Generalnie nie przeszkadza mi to bo słucham płyt ale jest to zauważalna różnica do innych aut...
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]