Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover Facelifting

kaszonko, 6 lat temu
Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : dzikus! ale oszczedny
Bardzo fajne autko. Mega dynamiczny silnik i przy ruszaniu często zrywa przyczepność. Miejski dzikus - świetnie sprawdza sie w mieście ale na trasę zbyt głośny , juz przy 140km/h nie jest komfortowo. I jak to w malych suwach telepie i rzuca go na wszystkie strony, bo jest krotki i dość twardy. Ogólnie fajny. Wezcie koniecznei z napedem na 4 kola. Niestety ja ma bez 4x4 i zaluje bo jednak przydaje sie i z napedem na obie osie jest lepsza trakcja. Poprzedni model z 2011r mialem z 4x4 i naprawde byla roznica.
To tylko poj. 1.6 i tylko 130KM, ale za to bardzo żywych - to naprawdę prawdziwy miejski dzikus i świetnie sprawdza sie w mieście i bardzo lubię nim wlasnie po mieście jeździć. Na trasie gorzej, ztn jest również b. szybki i zwykle jeżdżę nim z prędkością ok 150km/h, ale na trasie jest głośny , juz przy 140km/h nie jest komfortowo. Oszukuje prędkościomierz i to sporo - kiedy jadę 160 to navi pokazuje 10 mniej.
Manual. Ot zwykły, może być , b.krotka jedynka i ogolnie czesto trzeba mieszac, ale to sprawia frajde. Na 2-ce jak da się od razu gazu to kola kręcą, wiec nie rewelacja ale i większych uwag nie mam ale i nie ma się czym zachwycać.
U mnie naped 4x2. Szkoda ze nie 4x4 bo dzikus czesto zrywa przyczepnosc. Niby twardy i fajny, ale bardzo wali na poprzecznych nierownosciach, zwlaszcza jak sa jeden po drugim. Jak jade przez las na dzialke to wali po dziurach strasznie (nie jak w osobowym, ale i tak mocno lupie). Podobne zawieszenie jak w zwyklej osobówce na oponach niskoprofilowych, a od SUVa oczekiwalem czegos lepszego .
A mnie sie podoba -fajny dynamiczny ksztalt, dobrze sie wsiada. No blacha rzeczywiscie robi wraenie cienkiej wiec moze sie latwo zaginac (tak bylo w poprzedniej generacji).
Tylne slupki troche ograniczaja widocznosc, ale tragedii nie ma i kamerka pomaga. No wlasnie ta kamerka - rany jaka beznadziejna jest jakosc jest tej kamery i brudzi sie ciagle, wiec co pare dni albo nawet pare razy dziennie musze czyscic wszystkie kamery bo nic w nich nie widac jak tylko sa lekko przybrudzone. Za ta kamere obnizam ocene - fajny gadzet ale... wkurza mnie bo ciagle brudna.
Prawie ok. Nie podoba mi sie umieszczenie tempomatu i głośności radia w kierownicy - zamieniłbym je. I uwazam ze w starym modelu byly umieszczone w lepszym miejscu. No i trochę schowków za mało.
Grzeje b.dobrze , ale nie wiadomo jak ten kliamatronic ostawić by nie było za gorąco. Ustawie na 20st i zima jest jak w piekle , ustawie na 19 tez gorąco i dopiero na 18 stopniach w opcji AUTO jest normalnie. Cos tu chyba wiec nie gra. A wiem ze u znajomych jest dokładnie ten sam problem.
Dla kierowcy i pasażera - super! Dla pasażerów z tylu - no może być, dzieciaki dają rade, Kufer - za mały na wyjazd rodzinny. Na miasto bagażnik na zakupy tak , ale nie było szans spakować 4-os rodzinę na wyjazd tygodniowy. W sumie to auto bardziej pewnie miejskie niż rodzinne wiec nie powinienem się czepiać.
Tu jest slabo! Na trasie jest glosno glosno, glosno! Glosno tak ze to az meczy. Oczywiscie 120km/h mozna jechac ale ... no spodziwale sie czegos znacznie lepszego., bo jezdze raczej szybciej niz wolniej.
Komputer zaniza zuzycie o ok. 0,3 do 0,5L/100km. Najmniej udawalo sie w jezdzie podmiejskiej ok 6L/100k przy wolnej jezdzie. najwiecej wyszlo chyba 8L wg komputera.
Cennikowo ok. 131tys brutto za wersje TEKNA, al emozna sie trgowac i wyprzedazy rocznika kupic duzo duzo taniej i uwazam ze jest absolutnie warty tej ceny a chyba nic lepszego sie w tej cenie nie dostanie wsrod SUVów, mimo wad jakie ma.
U mnie nic, ale przebieg jest jeszzcze maly, ale u kolegow w firmie zdarzaly sie jakies drobne - np. padla turbina po 70tys km, problemy z elektronika, nie dzialajacy centralny zamek.... wiec nie jest jednak idealnie.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]