Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover Facelifting

lpaj, 4 lata temu
Silnik 1.7 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting 1.7 dCi 150KM 110kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : SUPER DYNAMIKA
Wrażenia po pierwszym miesiącu pozytywne.
Chyba najlepszy element auta. Bardzo fajnie przyśpiesza na 5 biegu. Na autostradzie nie ma obaw że będzie problem z wyprzedzaniem. Daje to fajne poczucie bezpieczeństwa.
Trochę za długi skok lewarka. Biegi nie wchodzą tak precyzyjnie ja bym sobie życzył.
Tutaj w porządku. Fajne połączenie komfortu z pewnością prowadzenia
Zawsze mi się podobał. Niestety jakość wykonania trochę daje do życzenia. Nowe auto a tu już skrzypnie tam stuknie. Po Suzuki SX 4. którym jeździłem 11 lat i nigdy nic się takiego nie działo (jak monolit) lekkie rozczarowanie.
Jak dla mnie w porządku. Jest kamerka 360 stopni, czujniki a poza tym duże lusterka tak, że bez problemów.
Tutaj naprawdę duży szacunek. Naprawdę wszystko pod ręką. Super wygodne, nowego kształtu fotele. Podłokietnik mimo, że nie regulowany to bardzo dobrze ustawiony. Kierownica w wersji po liftingowej bardzo dobrze leży w dłoniach. Przyciski rozłożone intuicyjnie.
Nie wiem jak będzie z ogrzewaniem ale klimatyzacja przy tych upałach, które mamy zdała egzamin celująco. Szybko schładza, nawiew działa cicho tak, że wszystko ok. Jedyny warunek to trzeba zasłonić dach panoramiczny bo wtedy bardzo mocno się nagrzewa.
Dla mnie zupełnie wystarczająca. Nie jest tyle miejsca co na przykład w Skodzie Karoq (szczególnie bagażnik). Ale nie było to moim priorytetem. Jeździmy z żonę tylko we dwójkę więc miejsca aż zanadto.
No tutaj Nissan się postarał. Jeździłem Qashqaiem przed liftingowym z silnikiem 1,5 d 110 km. Różnica duża. Zdecydowanie cichutko. Przy 120 km/h można rozmawiać szeptem. Trochę głośniej robi się gdy przyśpieszamy ale gdy ustabilizujemy prędkość naprawdę fajnie. Podobne wrażenie miałem w Seacie Ateca, którego również brałem pod uwagę do zakupu.
Pali mało, średnio komputer pokazuje mi 6,2 l/100 km. Przy spokojnej jeździe około 90 km/h spalił mi 4,8 l/100 km.
Wyjściowo drogi zwłaszcza z napędem 4x4 i w bogatszej wersji. Ale dostałem spory upust na grupę zawodową tak, że jestem zadowolony.
Daję 5 na wyrost bo po miesiącu trudno coś powiedzieć.
Daję 5 na wyrost bo po miesiącu trudno coś powiedzieć.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 dCi 150KM 110kW [l/100km]

5,9