Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

zetfed, 6 lat temu
Silnik 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Rok produkcji 2016
Nissan Qashqai II Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW od 2014 - Oceń swoje auto
Przejechałem już ok. 8 tys. km więc już coś mogę powiedzieć. Całokształt pozytywny, na pewno postęp w stosunku do poprzedniej generacji, choć nie bez wad.
Sam silnik jak dla mnie jest wyborem optymalnym. Daje możliwość i oszczędnej jazdy, a jak się trochę wkręci na obroty pokazuje pazur. Po przesiadce z wolnossącej benzyny, do silnika z turbo trochę się trzeba przyzwyczaić, bo turbodziura jest wyczuwalna, do 2500 obr/min właściwie się niewiele dzieje. Po za tym jest bardzo cichy.
Tu jest nieco gorzej. Lubi szarpać przy zmianie biegów, szczególnie przy ruszaniu. Choć muszę powiedzieć, że poprzednia generacja zachowywała się podobnie. Efekt jest taki, że ruszamy albo bardzo spokojnie albo z piskiem opon. Może to też być efektem charakterystyki silnika, trochę drętwej pracy przepustnicy. Trudno mi powiedzieć. Sama skrzynia niestety lub haczyć, a kilka razy nie mogłem wbić 2 biegu w czasie jazdy. Podobno ma się ułożyć :)
Nie mam zastrzeżeń. Dość sztywne, nie wychyla się zbytnio na zakrętach.
Jak dla mnie doskonale, duże lusterka boczne, dodatkowo system kamer dookoła.
Dla mnie ta pozycja za kierownicą jest doskonała, wysoko, wszystko pod ręką, dużo przycisków i pokręteł to wiele lepszy pomysł niż tylko ekran dotykowy.
Chłodzi i grzeje błyskawicznie. Klima dość wydajna.
Rzecz względna. Dla 4 pasażerów podróż komfortowa. Może bagażnik nie jest przesadnie wielki.
Gdyby nie hałas pochodzący od kół, byłoby doskonale. Jak trafi się "cichy asfalt" jest super. Oczywiście przy prędkościach powyżej 150 słychać szum powietrza.
Na razie 1wszy przegląd za 760 zł. Mniej więcej tego się spodziewałem.
Moim zdaniem jedna z lepszych ofert na rynku. Za poniżej 90 tys. udało mi się kupić auto z silnikiem 1.6 turbo i fajnym wyposażeniem.
na razie brak.
brak