Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

Igores, 6 lat temu
Silnik 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Rok produkcji 2017
Nissan Qashqai II Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW od 2014 - Oceń swoje auto
Nie ma problemu wszystko dobrze chodzi.
Komfortowo. Dużo miejsca jedynie fotele moglyby byc lepiej wyprofilowane i zagięcie wypychające kawałek lędzwiowy zrobione lepiej. A tak jest przeciętnie.
W mieście i na trasie ok. Przy wiekszych predkosciach slychac szum ale uwazam ze na wieksze auto jakim jest, jest naprawdę dobrze!. Przy niskich prędkościach cicho!
Użytkuję od nowości w tej chwili przejechane 3500 przez ok 2 miesiące. Starałem sie jeździć do 2000km jak dziadek paralityk nie przekraczajac 3500 obrotow. Zmiamy biegów do 2000 obrotow. Nie zawsze sie udawalo w szczefólności przy wyprzedzaniu. Jak jeżdżę normalnoe po Warszawie gdzie czasami korek a czasami dynamiczna jazda to spalanie w granicach 9litrów. Na trasie jak chcecie oszczednie jechać to trzeba pedzić ok 80-90 km/h żeby uzyskać wynik ok 6l na 100km przy predkosci stalej 120, 130 bedzie palil podobnie 7.5l im wyżej tym więcej. Kiedyś w mieście udało mi sie zrobić wynik 6.1 którego do tej pory nie mogę pobić choć niejednokrotnie próbowałem. Jeżdże na 18' może to dlatego. Ponoć przy mmiejszych kołach jest inne spalanie. Auto fajne mam prawie wyposażone na max. Jedno co powinni dopracować to panel obslugi aplikacji bo bieda ze szok. Jakiś update zrobić bo oprócz nawigacji, którą trzeba aktualizować w warsztacie (szok! Ze nie samemu) to reszta aplikacji jest nieprzydatna. Costaje bluetooth dzieki, ktoremu z komórki można odtwarzać youtube. Dodam jeszcze że ma twarde zawieszenie ale to też może być kwestia 18tek. Z plusów na 2ce ładnie sie zbiera do 80km/h. Ale aby tak sie stało trzeba dać mu dużo obrotów. Jeśli chcemy żeby pokazał pazur trzeba go bujać do 5000. 2ka i 3ka wtedy sie elegancko zbiera.
Wersja N-Vision (to chyba to samo co Tekna) z drobnymi róznicami prod.2017 cena z dużym rabatem 89tys zł. Samochód nowy 3km przebiegu. Oceniajac podobne auta cena rewelacyjna w Renault najniższa cena za Kajara 98tys w tym samym wyposazeniu ale bez szklanego dachu. Jakość kajara wewnątrz słaba.
Brak danych za wcześnie
Brak