Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

BELO72 Arkadiusz Zierek, 4 lata temu
Silnik 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Rok produkcji 2017
Nissan Qashqai II Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW od 2014 - Oceń swoje auto
To mój drugi Nissan QQ. Pierwszy 2009r. 1.6(117ps), przejechałem 110 tyś. absolutne zero problemów.Auto nie było żwawe ale wygodne i bezobsługowe.Dlatego zakupiłem QQ w 2017 mając nadzieję, że będzie mi dobrze służył. Jak do tej pory nie zawiodłem się. Wersja N-Connect 1.6 benzyna (163ps) dla mnie rewelacja za taką cenę. Auto ciche, szybkie i mało pali. Spalanie oscyluje w granicach 7.0 l. przy normalnej jeździe miasto-trasa. Silnik bardzo dynamiczny,nie ma problemu z wyprzedzaniem i 0-100 w 8,9sek. na te gabaryty też zadowalające. Nie ma problemu ze znikającym olejem jak w renomowanych innych markach. Przejechałem do tej pory 35 tyś.i z czystym sumieniem polecam
0-100 8,9sek. Moje maks. 215km/h. Zerowe zużycie oleju. Umiarkowany apetyt na benzyne 6,8 - 7,5 l/100km
Dobrze zestopniowana. W starszym modelu zbyt długie biegi do mocy silnika, tutaj elastyczny i fajnie się zbiera.
Mógłby lepiej się trzymać drogi po przekroczeniu 140km/h. Przy nierównej nawierzchni na zakrętach odczuwam jak tył ucieka (może za lekki?).
Starszy model posiadałem 6 lat i zero korozji. W nowym przez dwa lata nie ma żadnych odprysków lakieru (na korozję myślę że za wcześnie o opinię).
Dla kierowcy (normalnego) pozycja i wygoda w fotelu bardzo dobra. Wszystko w zasięgu reki i wzroku.
Brakuje wentylacji w drugim rzędzie siedzeń.
Do 140km/h auto ciche, potem słychać opony, szum powietrza.
Na te gabaryty i moc auto spala mało paliwa, stosunkowo tanie serwisowanie. Przegląd w ASO z klimatyzacją około 1400zł.
W tej cenie mało jest aut z tak bogatym wyposażeniem. Dobre wykończenie z solidnych materiałów.
W starym modelu 110tyś. wymiana świec zapłonowych, tarcz hamulcowych z klockami. W nowym 35tyś.km. zero napraw.(nawet żarówki nie wymieniałem)
Żadnej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DIG-T 163KM 120kW [l/100km]