Szukaj

Ocena kierowcy - Nissan Qashqai III Crossover

Samel80, 20 dni temu
Silnik 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW
Rok produkcji 2023
Przebieg: 16 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Nissan Qashqai III Crossover 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW od 2021 - Oceń swoje auto
4,64
9% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Choć początkowo byłem nastawiony sceptycznie do tego auta (wybrała je żona) to muszę przyznać, że zyskuje przy bliższym poznaniu. Wsiadam do niego z przyjemnością za każdym razem. Auto przyjemne, naprawdę solidnie wykonane, może nie tak dobrze jak Mazda CX30, ale nadrabia to wielkością miejsca w środku, gdyż Mazda okazała się dla nas troszkę za mała. Jeśli ktoś może pozwolić sobie na wersję Tekna+ to podejrzewam, że jakość będzie porównywalna. My mamy Connecta i jak dla mnie to posiada wszystko to, czego potrzebujemy, oczekujemy od auta. Dużym plusem są fizyczne przyciski, do obsługi klimatyzacji, nagłośnienia i innych funkcji. Po roku użytkowania znalazłem 2 minusy, bo do reszty nie mogę się przyczepić. Denerwuje mnie umieszczenie przycisku systemu START/STOP. Miejsce nie jest intuicyjne i często zapominam o nim oraz podstawowy system nagłośnienia. Jeżeli możecie sobie pozwolić to bierzcie system BOSE, bo ten podstawowy to porażka. My zainwestowaliśmy i poprawiliśmy nagłośnienie w niezależnej firmie, włącznie z wyciszeniem drzwi i teraz gra super!
Wrażenia
5,0
Silnik
Przyspieszenie wystarczające, dynamika poprawna na wyższych biegach. W zupełności wystarcza do wyprzedzania na trasach. Nie jest to auto sportowe, ale takiego nie szukaliśmy.
5,0
Skrzynia biegów
Miłe zaskoczenie automatem CVT. Człowiek naczytał się, że te skrzynie to wolne i głośne skrzynie dla emerytów ;), oprogramowanie tej skrzyni sprawia, że działa ona niemal jak DSG - fajne udawane zmiany biegów, nie trzyma auta na wysokich obrotach - zmienia "biegi" płynnie i dynamika jest wystarczająca.
5,0
Układ jezdny
Tak jak pisałem wcześniej, nie jest to auto sportowe więc nie można powiedzieć, że tak się prowadzi, ale odczucia jak na SUV-a są naprawdę przyjemne i poprawne. Zawieszenie nie jest za miękkie i w zakrętach daje rade , do tego jest wystarczająco komfortowe.
4,0
Karoseria
Niestety miękki lakier, ale teraz chyba wszystkie auta tak mają.
Komfort
5,0
Widoczność
Bardzo dobra, system kamer 360 stopni działa naprawdę fajnie, obraz nie jest zniekształcony. Wszystko na plus.
4,0
Ergonomia
Wcześniej wspomniany przycisk START/STOP. Poza tym wszystko na swoim miejscu, bardzo duży plus to przyciski fizyczne, a nie jak w większości nowych aut (np. cupra) wszystko na dotyk, co w moim odczuciu jest wielką porażką.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Bez zarzutu.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Rodzina 2+2, w tym dziecko w foteliku z tyłu - wystarczająca ilość miejsca.
4,0
Wyciszenie
Wyciszenie dość dobre, aczkolwiek brak szyb akustycznych, przy prędkościach powyżej 140/h bywa uciążliwe.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Zależy kto prowadzi auto ;) Jazda tylko po mieście, trzeba liczyć 8.5-9.0 litra zimą, latem pewnie zejdzie niżej. Trasa do 100/h żona jest w stanie zejść nawet do 6,5 litra. ja mam 7,2-7.4, zależy ile wyprzedzania. Trasa szybkiego ruchu, prędkość 120-140km/h średnio 7,8l jest do osiągnięcia. u mnie bliżej 8- 8.2 . Ogólnie przy tej wadze auta z automatem spalanie uważam że nie jest złe.
4,0
Stosunek jakość/cena
W momencie gdy kupowaliśmy auto ceny były szalone, za te pieniądze mogliśmy kupić w pełni wyposażoną Mazdę CX30, ale okazała się dla nas za mała. Porównywalna Cupra w tej cenie, niestety wszystko sterowane dotykowo, mimo że wygląda super dla mnie to duży minus. Skoda Karoq, którą również oglądaliśmy naprawdę poprawne auto i z bardzo podobnym wyposażeniem wychodziła ciut drożej (4000), biorąc pod uwagę wszystkie upusty. Do tego Nissan skusił nas ceną za poprzednie auto, która była naprawdę dobra.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Przy roku użytkowania wszystko ok.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Rok użytkowania , żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,7
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,7
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Nissan Qashqai III Crossover