Lista ocen Nissan Serena I (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
pali tyle co Polonez choć jest nieco większy. Ogólnie trochę dużo ale na gazie przy obecnych cenach (luty 2005) 3,65////1,79 i zużyciu około 12l gazu/100 km jazda tańsza jak maluchem. Instalacja gazowa nie obniżyła mocy silnika a wręcz przeciwnie przy wzbogaconej mieszance "idzie" lepiej niż na benzynie z tym, że wtedy pali około 14l gazu na 100km. wracam do poprzedniej regulacji kiepsko z lokalizacją butli. Musiałem zlikwidować (wykręcić...
~WlascicielSereny1.6
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
no coz... 1.6 a pali w emiscie 10L z klima ponad 10 !!!! na trasie kolo 8L [~100 KM/h] co jest badzo duzo jak na silnik 1.6 vectra z tym samym silnikiem pali w miescie kolo 8 !!! nubira 2.0 pali 10L paliwa w miescie a najsmieszniejsze jest to ze 1.6 pali tyle samo co 2.0 wiec lepiej brac wersje 2.0 ;) jadac na autostradzie z gazem w ziemi non stop 140-160 auto spalilo na moje oko kolo 15L !!!! co jest masakrycznym spalaniem jak na...
~e_team@poczta.onet.pl
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
średnie ok. 8l/100km , raczej po gwarancji unikać autoryzowanych serwisów bo ceny raczej wysokie, dobry serwis nieaurtoryzowany wymieni potrzebne części dużo taniej, koszty normalnej eksploatacji chyba raczej w normie (paliwo, oleje, płyny, gumy), przez 2 lata wymieniłem komplet pasków, 2szt świeć żarowych, 2 razy filtr powietrza i raz paliwa, cylinderek w tylnym kole, klocki z przodu i 4 żarówki
~MADMIKEE
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
Silnik (miałem sporo aut w swoich rękach) oceniam jako rewelacyjny. O naprawach w serwisie warto zapomnieć-Ci ludzie spadli ze strefy euro.Ale mając świetnego mechanika z dostępem do zamienników nigdy nie miałem problemów z silnikiem.Wręcz dosłownie nie mam najmniejszego wycuieku.Sprężanie rewelka-a jaki przebieg!
~DIABEŁ
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Mam gaz. I całkiem nieźle. 13/11l. Z klimą trzeba dodać z 1l. no i zimą też trochę. Plus troszkę benzyny na odpalenie. Naprawiam narazie sam. Części drogie, w ASO kosmiczne, trzeba poszukać zamienników. Trochę pasuje od terranoII, forda mavericka, a nawet alphy romeo.
~guitar@konto.pl
Minivan 2.3 D 4X4 75KM 55kW
w mieście: 9 litrów, trasa 110km/h: 9 litrów 90km/h 8 litrów, 120-130 km/h 10 litrów koszty przeglądów jak inne samochody japońskie, cieszy, że można coraz więcej części kupić na rynku wtórnym - szukajcie na allegro, można znaleść prawie wszystko, nowe części - oznaczają bankructwo.
~facet rocznik65
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Mój palił 11 do 11,5 l benzyny czyli więcej niż VWbus a jes przecież mniejszy. ALe za to był dynamiczny.Może trzeba jeżdzić delikatniej albo zmniejszyć dawkę wtrysku paliwa-nie wiem. Proszę nie patrzeć na minimalne spalanie bo na długiej trasie nie mierzyłem.
~Jacek Szadkowski (szadkowski@o2.pl)
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
Znów minus. To auto pali 10l/100 przy jeździe 90km/h w trasie. W porównaniu do VW Transportera (to samo spalanie przy 130 km/h) czy Land Rovera (to samo spalanie przy napędzie na 4 koła i prędkości 110 km/h) wypada blado.
~adamfurtak@gmail.com
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
Autko nie należy do najbardziej ekonomicznych, raz tylko na trasie udało mi się zejść do 10l gazu/100km przy stałej prędkości 100km/h Standartowo pali na trasie ok 12.5litra gazu, w mieście z klimą ok 15l gazu
~super autko do towaru rodziny i na wakacje nawet we 3 osoby mozna spac
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
10/5 zalezy jak sie jezdzi napraw powaznych to niemial jak coś sie zepsulo to sam zrobiłem zamieniki duzo tansze a przeglod wymiana oleju to tak jak w kazdym tyle samo zalezy co sie leje