Lista ocen Nissan Serena I (44) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek Szadkowski (szadkowski@o2.pl)
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
Silnikowi brakuje elastyczności. Absolutnie zbyt mały moment obrotowy w stisunku do masy, dodatkowo napęd na tylne koła zawsze troszkę tej mocy odbiera. Efektem jest konieczność częstej redukcji biegów pod górki, jazda z przyczepą (około 600 kg) to żenada. Prędkość przelotowa oscyluje wokół 90-100 km/h, powyżej robi się strasznie głośno i nieprzyjemnie. Z obciążeniem optymalnie 80-90 km/h. Silnik ma podwójne paski co skutkuje ciężkim...
~miki0207
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
autko sprawuje sie bardzo dobrze naj ciekawsze jest to ze udało mi sie ukryc butle z gazem , jest miedzy silnikiem a przednim bagarznikiem (kołem zapasowym) wiec sadze ze to bedzie dobra wskazówka dla tych którzy beda chcieli zamontowac gaz w bezpiecznym miejscu przyczym nie zagracając bagarznika butla fakt troche mała (27l płynnego) ale starczy.
~Konrad Z.
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
pracuje głośno, ale jest bardzo elastyczny, zastanawia mnie niska temperatuna pracy silnika, na autostradzie wskazówka podnosi się wyżej dopiero po przejehaniu dłuższego odcinka droki z prędkości 140/150km/h. Może jest to kwestia doboru termostatu, ponieważ auto jest sprowadzone z Francji
~krm
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Trochę za duże auto na ten silnik. Zwłaszcza przy pełnym stanie (6 osób) lub załadowaniu towarem. Myślę że lepszy byłby 2l. Beznadziejny dostęp do silnika (pod przednimi siedzeniami), a i tam umiejscowiony bagnet do pomiaru stanu oleju. Dość głośno. w lecie bez klimy nieprzyjemnie grzeje.
~WlascicielSereny1.6
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Jak na jednostke 1.6 idze "srednio" idealna jest jedynie wersja 2.0 Jezeli ktos nie szaleje 1.6 wystarcza ale zeby szybciej ruszyc albo wykonca wyprzedzanie stanowczo za malo... silnik dziala rowniotko, 0 wyciekow czysty. max. v 160 KM/h
~slawek bydgoszcz chciałbym po gadac gg 4151805
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
ogolnie śilnik nie jest zły ma tak zwanego muła ale można go podrajcowac na początku na 4 biegu mogłem ośiągnąc 95 na godz po regulaci 115 maksymalnie na liczniku na 5 biegu pokazuje mi 125 ale niewiem czy to niejest wina skrzyni bo mam od wanety
~e_team@poczta.onet.pl
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
ciepły, na półsyntetyku pracuje cicho i bez telepania ale głośne, sapiące paski, jak na taką pojemność to muł ale idzie bez większej różnicy czy auto jest z dwiema czy z ośmioma osobami
~Henryk c.
Minivan 2.0 16V 140KM 103kW
Samochód dobry na dalekie trasy bardzo wygodny dobrze trzyma sie drogi ma jednak mankament - silnik ma za małe przyspieszenie ale jak się rozhula zamyka licznik 180 km/h
~adamfurtak@gmail.com
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
Silnik pracuje przyzwoicie, jest dość głośny, ponieważ znajduję się w kabinie pod przednimi siedzeniami. Auto jest wystarczająco dynamiczne.
~facet rocznik65
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Miłe zaskoczenie,Jak na busa całkiem dynamiczny i do 90km/h dość cichy. Nie potwierdzam opini jakoby był mułowaty, nawet jak jest pełen.