Lista ocen Nissan Serena I (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~facet rocznik65
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Dla mnie największy minus tego auta. Strasznie twarde i mało komfortowe zawieszenie-jakbym jechał furmanką Samochód jest wąski a wysoki więc buja się na koleinach, twardo przejeżdża dziury i kanały, po 100km boli mnie szyja co w innych samochodach nigdy mi się nie zdarzało np stary VWbus z 1975 roku dosłownie płynął po drodze. Za to w trudnym terenie SERENA spisuje się dobrze, na dziurawej gruntowej drodze zawieszenie nie dobija choć cała...
~Jacek Szadkowski (szadkowski@o2.pl)
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
Tu też nie mogę dac plusa. To auto jest po prostu niebezpieczne na polskich drogach. Buja na koleinach, strasznie łatwo nim wpaść w poślizg zimą i ciężko wyprowadzić (napęd na tył). Zdecydowanie odradzam auto osobom jeżdzącym w góry, zimą nie da się ruszyć z miejsca na płaskim, ubitym śniegu, nawet na dobrych zimówkach. Przednie zawieszenie dobre. Przeniesienie napędu głośne i niezbyt trwałe (regułą są wybite krzyżaki na mostach).
~e_team@poczta.onet.pl
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
test łosia możesz zrobić spoko przy 70km/h (alu 15´ i gumy 195, 4 osoby, suchy asfalt), świetnie trzyma się drogi, trochę sztywne na pusto, mały promień skrętu, słychać szum gum, często trzeba zmieniać tulejki na tylnych amortyzatorach, napęd na tył więc zimą dobrze wozić coś ciężkiego z tyłu
~adamfurtak@gmail.com
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
m.in dzięki silnikowi, który znajduję pod pod przednimi siedzeniami auto zaskakująco dobrze trzyma się drogi. Samo zawieszenie jest twarde i czuć dość mocno wszystkie nierówności. W swojej wersji mam żywiczny resor, który oprócz tego, że nie koroduję to sprawdza się dość średnio.
~MADMIKEE
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
Jak na nienajnowsze rozwiązania(resory piórowe z tyłu) przy gazowych amortyzatorach mimo dużej wysokości idzie po zakrętach jak bolid.Niezłe warunki także do jazdy w średnim terenie!
~DIABEŁ
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Nie ma rewelacyjnego samochodu na nasze drogi. Nie obejdzie się bez wymiany łącznika stabilizatora czy tulei resorów. Ale 140000 to i tak dobry wynik.
~jędruś
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
jeśli założymy amortyzatory gazowe to można pojeżdzić- pod warunkiem,że nie nawali nam wał napędowy albo łożysko na półosi
~tadeusz
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
jakna dosc wysokie auto drogi trzyma sie dobrze, stabilny na zakretach, z tym ze tylny naped w zimie wymaga bardzo dobrych opon
~tadeusz
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
w lecie bez uwag, w zimie fatalnie - to ten tylny napęd, na ślizgim idzie się zabić, a pod górkę nie idzie ruszyć
~miki0207
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
swietnie autko trzyma sie na zakretach jednak na sliskiej powieszchni potrafi zażucic