Lista ocen Nissan Sunny B12 (56) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smk@fornet.com.pl
Coupe 1.6 i 73KM 54kW
Powiem tak - kupiłem to auto z nowiutką instalacją gazową za 5tyś zł - w tragicznym stanie. Poprzedni właściciel faktycznie nic chyba nie naprawiał przez te 16 lat - ale za to wszystkie te naprawy spadły na mnie. Cały układ wydechowy - jedna wielka rdza, prawie całe tylne zawieszenie, wycieki oleju z silnika itd itp. Wydałem na - możnaby powiedzieć restaurację tego auta - kolejne 5500zł - teraz już zrobiłem wszystko co niedomagało - zostały mi...
~cod4kamil@wp.pl
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Samochód nie miał nigdy żadnej poważnej usterki. Robione było po zakupie auta: spawana rura do środkowego tłumika, wymiana przewodu hamulcowego na nowy,naprawa blacharki drzwi, wymieniony alternator i klocki hamulcowe. Planuję zrobić: wymiana oleju i filtra w silniku, wymienić drzwi lub oddać do poprawy blacharskiej obecne, zabezpieczyć podwozie i układ wydechowy przed korozją,wymienić pierścień uszczelniający bo ufajdał mi silnik (znikomy...
~kiero@awf.gda.pl
Sedan 1.6 i 4x4 73KM 54kW
Karoseria jest ocynkowana, ale u mnie rdza już zaatakowała. Progi, dżwi przy progach, przewody paliwowe i co pomniejsze punkty pod maską. Po poprzednim użytkowniku (autko działało w w trybie awaryjnym CHECK) musialem wymienić przepływomierz powietrza (kosmicznie drogie i trudne do dostania) (jeden używany (sprawny) jeszcze posiadam kiero@awf.gda.pl)
~Seba
Coupe 1.6 i 12V 90KM 66kW
poważnych usterek nie miałem odpukać nigdy nie zawiódł jak o niego zadbać to jeszcze mi posłuży no i buda jest bardzo odporna na korozję inne marki w tych rocznikach potrafią być nieźle zżarte. Bardziej mi dokucza złodziejstwo parkingowe (oberwane lusterko) i wspanili kierowcy co parkując potrafią auto zdemolować (wgniecione drzwi)
~wojciu
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Jedyną poważniejszą usterką była pęknięta uszczelka pod głowicą. To wszystko, auto nigdy nie stanęło na drodze. Dużo zasług w tym ma były właściciel, który miał samochód od nowości i bardzo o niego dbał. Ja również rocznie robię tylko 5-7 tyś, dlatego auto ma tak niski (autentyczny) przebieg.
~maciejka
Coupe 1.6 GTI 16V 110KM 81kW
Wsiadac i jechac.. powaznych usterek nie bylo poza tym ukladem sterujacym cewkami na swiecach... jak padnie to trzeba to wymienic.. mozna zrobic obejscie stosujac jeden uszkodzony tranzystor z innego pojazdu.. np z peugota :) Jezdzilem tak przez jakis czas dopoki nie udalo mi sie kupic calej puszki.
~folt@ibib.waw.pl
Sedan 1.6 i 73KM 54kW
W ciągu pięciu lat użytkowania poważniejszą awarią była usterka modułu wzmacniacza w obwodzie zapłonu (na cewki zapłonowe nie było podawane napięcie). Naprawiłem moduł sam - wystarczyło przylutować jeden kabelek. Raz wymieniałem komplet świec zapłonowych, raz pękła sprężyna tylnego zawieszenia.
~krisk
Hatchback 1.7 D 54KM 40kW
przez 14 lat użytkowania auta wymieniane były: rozrusznik, pompa wody, amortyzatory i przeguby, no i musze wymienić wkoncu chłodnice, największa bolączka tego auta to blacha bo zaczyna sie sypac ale reszta bez zarzutu
~moje_allegro1985@o2.pl
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
alternator- mam dwa nissany i w każdym naprawiałem, przy 230 tyś sprzęgło, i uszczelka pod głowicą- skompresja poszła do wody, na tej uszkodzonej uszczelce przejechalem 2 tyś km tylko uzupełniałem wode.
~ania
Kombi 1.7 D 54KM 40kW
narazie jest wszystko ok, do tej pory nie było żadnych problemów,zauważyłam ,że tylne zawieszenie zaczyna skrzypieć ,tylne nadkole zaczyna rdzewieć, ale na taki rocznik bardzo dobrze sie trzyma