Lista ocen Nissan Sunny B12 (70) - Silnik

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Użytkownik samochodu od 21 lat.
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Trwały i ekonomiczny silnik diesla o mocy 54 km spisuje się bardzo dobrze.Kultura pracy silnika jest wysoka a w kabinie jest bardzo cicho.Elastyczność nie jest zła lecz bardziej polecał bym ludziom którzy lubią spokojną jazdę.Młody człowiek lubiący szybką i ekstremalną jazdę nie był by z niego zadowolony.Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h wynosi ok 17-20 sekund.Prędkość maksymalna wynosi prawie 150 km/h.Najszybciej jechałem nim 151 km/h lecz przy...
~maciejka
Coupe 1.6 GTI 16V 110KM 81kW
CA16DE GTi 1.6 16V - to jeden z lepszch silnikow na owe czasy jaki byl zamontowany do nissana. Silnik super.. na dzien dzisjeszy ma ok180tkm i w zasadzie poza wymiana uszczelniaczy na walkach rozrzadu i wale korbowym, nic nie tzeba przy nim robic. Fenomenalny uklad zasilania silnika. Nie gasnie, sam reguluje obroty przy zalaczeniu swiatel i innych odb. elektrycznych silnik zawsze cieply ma 800obr.. nic nie gasnie, nie prycha, nie zdycha. Jak...
~DX
Kombi 1.7 D 54KM 40kW
Bardzo dobry silnik.Trwały i niezawodny.Nigdy mnie nie zawiódł.Jest bardzo ekonomiczny.Jest to diesel i trzeba o niego dbać.W instrukcji obsługi napisane jest że olej w silniku należy wymieniać co 5tys km.Teraz można wymieniać go żadziej ponieważ lata idą do przodu i oleje są coraz lepsze.Lecz jeśli ktoś podejdzie tak do tej sprawy że wymieni sobie olej po np. 15tys km to może zajechać dobry silnik.Ogólnie silnik jest bardzo dobry.Zawsze pali...
~Czarek
Sedan 1.3 LX 60KM 44kW
Silnik w Nissanie po prostu cudo. 1.4 (87 KM) a przyspiesza jak rakieta. Bardzo elastyczny ale trzeba kręcić na obroty. Na trasie bez problemu jedzie sie między 120 - 140 km/h przy umiarkowanym hałasie. Poza tym tylko zmieniam filtry, olej. Ma przejechane już 255 000 km i nie bierze oleju. Nawet paski klinowe są fabryczne i przewody wysokiego napięcia. Pali za pierwszy razem. Na gazie spalanie w granicach 7-8 litrów.
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.7 D 54KM 40kW
nissan sunny - pierwsze moje auto i jak dla mnie ok - był to popularny w tym czasie składak - silnik na ropę, wyjeździłem nim przez dwa lata około 70000 km - to całkiem sporo szczególnie przy przebiegu startowym bliskim 170tyś.km - miałem go w latach 1999 - 2001 - w tym czasie pomiedzy kumplami królowały malacze, stare kadety czy golfy jedynki - jak na diesla było nieźle
~cebool
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Jak na silnik z 86-tego roku to ma bardzo dobre osiągi. Ja nim wyciąłem ok. 168. Niestety nie znam przyspieszenia, ale to sie tez wkrótce sprawdzi.Prócz samych osiągów silnik pracuje bardzo dobrze, równomiernie, a co do elastyczności,,,to tak samo jak z każdą inną rzeczą związaną z tym samochodem,,,poprostu prawie bez wad;P
~Właściciel
Sedan 1.7 D 54KM 40kW
Bardzo dobry i trwały silnik.Jest bardzo ekonomiczny.Zawsze dobrze odpala w zimie.Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.Jeśli na czas wymienia się wszystkie rzeczy eksplotacyjne i dba się o silnik to bez problemu można zrobić nim 500 tys km.Minusem silnika jest to że jest on mulasty.Lecz to przecież staru silnik diesla.To jego jedyny minus.Ogólnie wszystko ok.
~Grzegorz
Kombi 1.7 D 54KM 40kW
Bardzo zrywny i ekonomiczny silnik.Czasami brakuje mocy.Prędkość maksymalna jaką osiągnołem to 148km/h.Na zimnym silniku jest trochę za głośny.Ogólnie silnik nie do zajechania,bardzo wytrzymały.Mój kolega zrobił 450tyś km.Jeśli chodzi o osiągi to bardziej polecam starszym ludziom.
~krisk
Hatchback 1.7 D 54KM 40kW
nie bierze oleju, odpala bez problemu,silnik nie do zajechania, pewnie jeszcze ze 150 tys przejedzie bez remontu "dość" dynamiczny jak jade samemu:) ale mocy brakuje wkoncu zwykły diesel, najważniejsze: jeżdzi tez na "tanszej ropie" więc koszt przejechania 100km jest mały
~kiero@awf.gda.pl
Sedan 1.6 i 4x4 73KM 54kW
Do 3000 obrotów jest cichy, potem buczenie staje się wyraźnie słyszalne wewnątrz. Fabrycznie silnik (komputer sterujący pracą) jest ustawiony bardzo elastyczne przykładowo na 4 biegu jeżdzę od 60 do 160 (więcej nie próbowalem choć jest jeszcze luz pod stopą).