Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Hatchback

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Sunny B13 Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy silnik który przeżyje kilka pokoleń.
Lepszego auta w tym roczniku, za tą cenę poprostu nie ma! Jeśli ktoś znajdzie Sunny produkowanego w Japonii, może być pewien, że nie straci przez długi czas ani dnia poświęconego w warsztacie.
Bardzo żwawy silniczek, jak na tak małe autko wystarczająca moc. Wymiana oleju co 10 000 km, wtedy autko odwdzięcza się niezawodnością silnika.
Biegi wchodzą precyzyjnie,przełożenia są dość długie, b. elastyczny na 3 biegu, praca skrzyni biegów czasem nie daje o sobie zapomnieć lekkim szumem, zdarza się,że nie \"wchodzi\" wsteczny, dlatego nie dałem max oceny.
Doskonale trzyma się drogi na zakrętach, zawieszenie bardzo trwałe, nawet na naszych Polskich drogach po 5 latach nic oprócz amortyzatorów nie było wymienione i dalej przechodzi przeglądy bez problemu.
Tutaj daję max ocenę, ponieważ widoczność do tyłu, jak i w każdym innym kierunku jest idealna, parkowanie tyłem nie sprawia żadnego problemu.
Schowków brakuje. Są w drzwich, przed fotelem kierowcy, jest też mały schowek w podłokietniku. Podłokietnik, dla niskich osób (tych co mają raczej fotel bliżej kierownicy) jest dość niepraktyczny a nawet powiedziałbym nieprzydatny.
Po 4-5 km autko się ładnie nagrzewa, jednak nie grzeje tak,jakbym tego oczekiwał (ale może problem tkwi w nagrzewnicy u mnie,nie wiem).
Jak na tak małe autko, przestrzeń w nim jest zadowalająca. Dużo miejsca z przodu na nogi, regulacja foteli w dużym zakresie,z tyłu też nie jest źle, ale nie ma co się spodziewać po autku 3D.
Do 130 km/h autko w miarę ciche. Później zaczynają się świsty powietrza głównie przy lusterkach i silnik zaczyna dawać się we znaki lecz ma przyjemny dźwięk, więc na długich trasach nie jest męczący.
Auto praktycznie bezawaryjne,dlatego naprawy bardzo nieliczne ale i oszczędzające portfel.Duża dostępność zamienników. Przez 5 lat w aucie wymienione zostały oprócz podstawowych materiałów eksploatacyjnych typu oleje i filtry, tylko amortyzatory, tarcze hamulcowe, klocki, świece, przewody WN, zaciski hamulców.Ze zużyciem paliwa jest już gorzej. W trasie, przy 90 km/h- 5,5l. przy 120-140 potrafi wypić nawet 7-8l. W mieście w zimie ok. 9-10, w lecie ok. 8-9.
W przedziale cenowym 2-5 tys. zł. można kupić albo rower, albo Nissana Sunny, z tym że Sunny jest mniej awaryjny :)
Nie psuje się zupełnie nic. No może poza żarówkami, które ostatnio mi się przepaliły dzień po dniu i to 4 sztuki na raz (żarówki były wymieniane 5 lat temu ostatnio)
Czy wymiana płynów eksploatacyjnych i innych materiałów, które należy wymieniać, mogę zaliczyć do poważnych usterek ? Hehe. Auto bezawaryjne zupełnie!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,4