Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Kombi

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Nissan Sunny B13 Kombi 2.0 D 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie:)
Całokształt. Fajne autko. Jak dla mnie trochę za duże szyby. Dzięki temu jakie są jest ekstra widoczność. Ale czułem się "nagi" w nim;) Silnik pojedzie na wszystkim! Zrobiłem dwa razy eksperyment. Raz na oleju rzepakowym, a raz na czerwońce. Pójdzie na wszystkim. Ale zawsze lałem mega drogą ON! Co 15k wymieniałem mu wszystkie filtry. Podczas remontu zaskoczył mnie swoja pakownością.
Silnik ma swoje plusy, jak i też minusy. Diesel spisuje się fajnie. Brakuje mu tylko jednego mocy! Jest leniwy. Ale za to nie jest głośny. Nie żłopie duże nafty! Zasięg na całym zbiorniku to około 850km (a za lekkiej stopy nie mam;)
Skrzynia biegów jest sooper! Biegi same wchodzą. Czasami jak jest zimny jest problem ze wstecznym. Ale to auto ma już 16 lat! Nie wymieniałem w nim nic. W porównaniu chociażby do nowych BMW to tu jest bosko. Jeżdziłem już wszystkimi beemkami (nowymi) i biegi jak dla mnie wchodzą koszmarnie!
Ma niezłe amory. Oryginalne japońskie na polskie drogi są sooper! Nie do zajeżdźenia.
Widoczność we wszystkich kierunkach poprawna. Ma duże szyby.
Wszystko pod ręką. Nie ma za dużo. A więc nie ma czego szukać. Fotel musi mieć regulowaną część lędźwiową. Bez tego fotele są koszmarne. Ostatni zrobiłem nim w tydzień 2300km(Łódź->Zakopane->Stara leśna->Praga->Zawoja->Łódź), spisał się rewelacyjnie. Zmieniłem fotel i po 9h jeżdzie z dwoma przystankami trochę mnie plecy bolały i nogi. Brakuje mi w nim podłokietnika.
Zimą dość długo się nagrzewa. Ale jak się nagrzeje jest OK. Aż parzy:) Latem bez klimy jest trochę kiepsko.
Z przodu nie jest żle. Z tyłu koszmar. Mało miejsca. Ale głownie sam jeżdziłem to nie narzekałem.
Do 130km nawet nieźle. Powyżej już trzeba głośniej mówić. Ale nie mam wyciszenia maski i kokpitu. Gdyby to założyć wydaje mi się, że byłoby nieżle.
Nie pali dużo. Nogi lekkiej nie mam. Na wąskich ulicach łodzi wciska się jak tylko może. Krótka jedynka. Fajnie chodzi na 3. I 5 fajowo. Lubi trasy. Na autostradzie średnio 16 letnie autko jechało 150-180km/h. Na prostej jedzie 170km/h. 180km/h musi być z górki;) Spaliło mi około 6,5l/100km. Niejedne sooper autka zostawały w tyle. Warunek dobre chłodzenie silnika. Ja u siebie musiałem wymienić chłodnice bo mechanicy nie byli delikatni i mi ją uszkodzili. Mało kto umie robić japończyka w Łodzi!
Szkoda, że nie są już takie auta produkowane. Niezawodne i do tego tanie w eksploatacji. Jedyny minus tego auta to kiepskie przyśpieszenie i brak klimy. Ma słabe też hamulce. Ale nauczyłem się hamować silnikiem i rzadko ich używałem. Miały więc odpowiednią temperaturę i były zawsze gotowe do działania:)
Nigdy mnie nie zawiódł! Ostatnio siadł mi rozrusznik ale po 16 latach miał prawo. Szwagier rozwalił mi alternator. Mechanicy chłodnice! Gdybym tak miał z moim nowym nabytkiem to byłbym bardzo ucieszony:)
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]