Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Sedan

sebastian_poczta@interia.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Nissan Sunny B13 Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Samochód wytrzymały mechanicznie, w miarę nowoczesne niezależne zawieszenie (przód kolumny resorujące, z tyłu wachacze wleczone), dobra jakość materiałów wykończeniowych, odporny na rdzę,w środku jest "ładnie"... Podsumowując bardzo przemyślana konstrukcja wolna od poważniejszych wad.
Pali w każdych warunkach, jak na diesla jest relatywnie "cichy", elastyczność na dobrym poziomie, równomiernie rozwija moc, nieźle wchodzi na obroty, silnik bardzo wytrzymały, odporny na złą jakość paliwa, nie przegrzewa się, nie dymi, jak na tak stara konstrukcję (komora wirowa) rewelacja, ładnie się prezentuje
Mam małe problemy ze wstecznym, trzeba go odpowiednio z wyczuciem wrzucać, poza tym ok, biegi wchodzą z lekkim oporem ale to mi się podoba
Zawieszenie dość twarde, bardzo poprawne zachowanie na zakrętach, samochód bardzo łatwo daję się wyczuć,
Widoczność z przodu dobra, duża powierzchnia przeszklona, słupki nie ograniczają widoczności, dla mnie o niebo lepiej niż w golfie III (kokpit nie zasłania mi przedniej szyby)
Wszyskto na swoim miejscu i pod ręką, przełącznik kierunkowskazów razem z włącznikiem świateł, deska rozdzielcza ładnie wyprofilowana, mankamentem jest mała liczba schowków ale dzięki temu nie robi się w samochodzie graciarnia, fotele mogłyby być twardsze i trochę lepiej wyprofilowane, ciekawie rozwiązane składanie foteli
Spisuje się bez zarzutów
Z przodu miejsca nie zabraknie dla nikogo, z tyłu jest go symboliczna ilość, w czwórkę jeździ się nieźle, w piątkę nikomu nie polecam, w dwójkę jest super
Dobrze wyciszony. przy szybkiej jeździe nic nie świszczy itp. Oczywiście silnik jest słyszalny, ale nie przeszkadza to w jeździe, przy odpowiednich obrotach jest ok
Silnik jest ekonomiczny. W długich trasach bez problemu 5 - 5,5 l/100km, przy umiejętnej jeździe nawet 4,5 jest osiągalne, w mieście pali do 7l,
Samochód nie jest zbyt tani w zakupie, ale wart jest swojej ceny
Padł jedynie akumulator (miał 8 lat)
W rok 35000 tys. km, bez jakichkolwiek poważnych awarii.
Nissan Sunny B13 Sedan