Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

teoufel@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 3.0 TDi 16V 154KM 113kW
Rok produkcji 2002
Nissan Terrano II 3.0 TDi 16V 154KM 113kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślę, że moc tego samochodu. Ja swoim ciągałem na prawdę duże ciężary, a w zimie służy mi do odpalania samochodu ciężarowego ( jak nie chce zapalić ).
Zawieszenie : Cały czas skrzypi, nawet na nowych gumach w końcówkach itp. Ale podobno wszystkie samochody o takim zawieszeniu tak mają.
Karoseria : Opadająca tylna klapa pod ciężarem koła zapasowego.
Silnik : Nie wiem co to, ale strasznie mnie wku....ia. Od pewnego czasu samochód stracił moc, wymianiałem turbinę, przepływomierz, filtry, elektr. ster. zaworu EGR. Czyściłem cały układ paliwowy, a on wciąż nie ma mocy i to nie na każdym biegu!!! 1,2 jest OK 3 i 4 tragedia, zato 5 raz tak raz inaczej. A serwis umywa ręce i po raz kolejny chce mi wymienić przepływomierz, ja mogę się nie znać nie jestem fachowcem, ale oni???? To chyba lekka przesada, żeby 5 różnych serwisów nie wiedziało o co chodzi? Ale za to kupując części na allegro od ludzi którzy rozmontowują Nissana dowiedziałem się, że to całkiem częsty przypadek. DZIWNE.
Dobrze, a nawet bardzo dobrze jak tylko przeszkolą swoich pracowników w serwisach :)
Silnik jest kapitalny, jak do tej pojemności i mocy nawet nie dużo pali 10-11 l/1000km.
Skrzynia dobra, jednak do takiego samochodu przydałaby się trochę bardziej wytrzymała ( dosyć często siadają łożyska w skrzyni )
Dobry, czasem coś potrzeszczy w cięższym terenie, ale i tak o niebo lepszy od konkurencji
Wszystko super widać, nawet punkt krytyczny w lusterku niezauważalny, takie są duże :)
Mogło by być lepsze, w lato klima kiepsko chłodzi, za to w zimie ogrzać taką wielką budę jest ciężko i trochę to trwa.
Jeżeli chodzi o 5 osób jest bdb, natomiast 6 i 7 osoba w trzecim rzędzie, to muszą być albo kaleki bez nóg, albo dzieci i to nie wyższe niż 1,5m. Ja mam 1,85m i siedzenie tam sprawia mi dużą trudność, a co dopiero podróżowanie. Kanapa jest za nisko, wystarczyło by ją podnieć o głupie 15cm i wszystko by było OK.
Nie ma tragedii, zresztą wszystko zależy na jakich obrotach się jeździ. W trasie jest znośnie do 3tys.obr.
Powiem tak, jeżeli serwisujemy go u znajomego mechanika i sami kupujemy części, to jest tanio i nie ma co się martwić naprawami, ale serwis to sam już nie wie ile brać i ja szczerze polecam omijać duże serwisy Nissana. Dla ułatwienia dodam, że przepływomierz ( nowy w intercarsie kosztował mnie 320zł, a w serwisie chcieli 850 zł. + 200zł wymiana - za co za odkręcenie 2 śróbek?????????? SKANDAL ) Zużycie paliwa nie jest złe, wszystko zależy od sposobu jazdy ( u mnie 9 l tasa, a 10-11 l miasto - przy czym 11 l to MAX przy dobrych wariacjach )
Dobrze, konkurencja w tej klasie jest dużo droższa.
Myślę, że silnik mogę takim określić. Jak na razie odpala w każdych warunkach, pracuje idealnie. Tylko ta głupia utrata mocy...
Pada sterowanie pracą silnika, nie wiem co , nie wiem dlaczego i nie wiem jak to naprawić. Ale tego to chyba nikt w tym kraju nie wie. Ja już naprawdę od 6ciu miesięcy jeżdże od serwisu do serwisu i nic. A co serwis to kolejny super mechanik i jego błędna diagnoza.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDi 16V 154KM 113kW [l/100km]

9,7