Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

azbaz, 12 lat temu
Rok produkcji 2006
Nissan X-Trail I 2.0 140KM 103kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Jedynie dobra widoczność. Gdyby kosztował połowę tego co kosztuje to cena byłaby też do zaakceptowania.
Zawieszenie : Zwrotnica koszt z wymianą to ponad 6000zł - zamiennika brak
Inne : Wymiana katalizatorów w oryginalne ponad 5000 - zamiennik mieści się w 2000
Karoseria : notoryczne wychodzenie bąbli, a serwis ma klienta gdzieś byle spławić jeśli mają naprawić coś w ramach gwarancji
Na wstępie powiem tyle nigdy więcej Nissana,a tym bardziej serwisu Japan Motors w Bielsku Białej. Mam do czynienia z wieloma serwisami i większych naciągaczy w życiu nie widziałem. Po przejechaniu 130000 km non stop coś i nie są to wymiany klocków za 300, ani 800zł.
Silnik pracuje przyzwoicie jest w miarę dynamiczny, do samochodu o tych gabarytach polecam większą pojemność w benzynie a najlepiej diesla posiadającego stosowny moment obrotowy, aby miał siłę jechać.
Skrzynia działa dobrze nie mam do niej jakichkolwiek uwag.
Sprawuje się dobrze w trasie jak i w lekkim terenie. Każdy ma swoje preferencje względem tego jak auto powinno się prowadzić. Mi odpowiada to co oferuje x trail pod tym względem.
Jest naprawdę dobrze. Nie ma tu idiotycznych słupków ograniczających widoczność i innych tego typu wynalazków mogących zniechęcić do eksploatacji.
Taka sobie - ktoś się nie postarał
Działa sprawnie, ale miałem do czynienia z lepszymi autami pod tym względem.
Miejsca nie zabraknie no chyba, że ktoś ma ponad 2 metry to polecam jakiegoś Cadillaca.
Nie jest to Mercedes więc cudów nie ma co oczekiwać. Naprawdę głośno robi się przy większych prędkościach.
Trzeba przyjąć za minimalne spalanie 10 litrów i zdać sobie sprawę, że zawsze może być więcej. Duże auto z racji na opory toczenia, powietrza swoje spalić musi. Ale to nic, byłoby to bardziej niż znośne gdyby nie F A T A L N A jakość serwisu z jaką miałem do czynienia w JAPAN MOTORS w Bielsku Białej klienta mają gdzieś! Kupiłeś Pan auto to teraz Cie jeszcze z kasy ogołocimy, a jak nie to stracisz gwarancje! Ceny części nieziemsko drogie. Np zwrotnica na tył nie występuje w zamienniku i po rabacie wołają za nią ok 5000zł stać Cię na Nissana i taki bubel serwis? Jak tylko wyczują niewiedzę klienta to naciągają do granic możliwości. Znajoma ma Primere za czujnik abs chcieli ją ogołocić z ponad 1000zł załatwiłem jej zamiennik za 120zł z wymianą 180 i co działa od 2 lat bez zarzutu. Przeglądy niesamowicie drogie. Robią łaskę, że dadzą 5% rabatu. Polecam pod względem serwisu ASO OPEL FIJAŁKOWSKI w Rybniku nie boją się innych marek, można negocjować cenę i są nastawieni na klienta! Mamy kilka Opli i ich serwisowanie to czysta przyjemność w porównaniu z Nissanem
Gdybym wiedział co dostanę za te pieniądze to wolałbym kupić Daewoo, miałbym przynajmniej połowę sumy w kieszeni, lepszy serwis, niższe ceny serwisu i obsługę nastawioną na klienta.
Problemy z usterkami elektrycznymi. Korozja. Pęcherze. I serwis jakiego nikomu bym nie polecił z racji na kosmiczne ceny i nastawienie tylko i wyłącznie na wyciąganie kasy od klienta
To jest jakaś trauma wydając ok 100 000 na samochód człowiek nastawia się na dłuższą eksploatacje pojazdu który będzie dobrze wykonany. Natomiast to oś to jest produkt księgowego do którego trzeba non stop dokładać. Jak nie katalizatory (ceny w ASO Nissan to parę tysięcy złotych - odradzam!)to inne ustrojstwa typu cewka zespolona ze świecą i znów trzeba wydać konkretną kasę. Jak nie to to zwrotnica za 5000zł. Itd. Stanowczo nie dla Nissana ode mnie otrzymuje czerwoną kartkę i dożywotnią dyskwalifikacje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

11,3