Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

Konrad , 11 lat temu
Silnik 2.5 i 16V 165KM 121kW
Rok produkcji 2006
Nissan X-Trail I 2.5 i 16V 165KM 121kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Przy ustawieniu rozłożenia napędu na AUTO, fajny jest moment kiedy tylne koła się same włączą i ciągną jak diabli:)
Jak na samochód używany z przebiegiem 100.000km nie mam żadnych zastrzeżeń. Byłem świadom że to auto używane i że może się coś psuć, ale jak na razie nić poważnego się nie stało i nie dzieje. jestem bardzo zadowolony. Auto jest pakowne, z dużym bagażnikiem, dobroą widocznością. Fotele są bardzo wygodne. Wielki szyberdach daje dużo światła i rozświetla wnętrze pojazdu co jest bardzo przyjemne zwłaszcza przy czarnych skórzanych fotelach i szarości deski rozdzielczej.
Z pracy silnika jestem bardzo zadowolony. Pieknie się zachowuje przy obrotach około 3000. Do tej wartości idzie ciut opornie i trzeba zastosować tzw \"kick\" żeby skrzynia się zredukowała i załapała. Generalnie Nie mam zastrzeżeń. Silnik cichy, a jak się podkręci to ma przepiekny dźwięk..:)
Automat. Wszystko pracuje jak należy. Kultura pracy i przełożeń jest bardzo dobra. Jestem zadowolony. Czasem tylko muszę mocniej wcisnąć gaz żeby się zredukował i złapał oczekiwane obroty.
Pięknie się trzyma drogi. Nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobrze wybiera nierówności i mozna powiedzieć że to auto naprawdę płynie. Kupiłem samochód z przebiegiem 100.000km i w ciągu około 6miesięcy przejechałem 30.000km po których zaczęło mi stukać zawieszenie, ale wiem że to normalne zużycie. Nie mam zastrzeżeń.
Doskonała wielka szyba przednia i nie przeszkadzające słupki boczne! Widoczność świetna, a do tego te wielkie lusterka. Ni ma na co narzekać.
Wszystkie przełączniki, wskaźniki znajdują się pod ręką. Niczego się nie szuka. Jedyny malutki mankament to umieszczenia przełącznika do składania lusterek trochę za nisko po lewej stronie od kierownicy.
Klimatyzacja w największe letnie upały działa bardzo wydajnie. Ogrzewanie zimą również. Oczywiście w zimie potrzeba trochę czasu aż zagrzeje się silnik, ale to chyba normalne w każdym aucie jak się startuje z temp -20st. C.
Nigdy nie było lepiej. Miejsca pełno. (fakt że przesiadłem się z Hondy Civic sedan).
Po przejechaniu 30.000km w ciągu 6 miesięcy zaczęło coś mi trzeszczeć w obudowie schowka na nawigację. poza tym wszystko gra. oczywiście auto jest kanciaste i stawia zrozumiały opór dla powietrza i przy prędkościach \"autostradowych\" słychać szum - ale uważaĶ do za rzecz normalną.
Hmm silnik 2,5 benzyna, automat + gaz benzyna miasto: około 12L Benzyna w trasie: około 10 - 11L Gaz miasto: około 13-14L Gaz w trasie: 11-12L
Myślę że to był dobry zakup. auto z przebiegiem 100.000km rocznik 2006 kupione od dealera Nissana za 34.000zł. Fotele skórzane + nawigacja w konsoli. Wg. mnie stosunek cena / jakość - doskonała. Oczywiście musiałem założyć LPG/ koszt około 3000zł/ ale szybko się zwróciło.
- Tylne drzwi mają takie uszczelki / obwódki i wg. mnie dość słabe klipsy trzymające te uszczelki. - przerdzewiał mi tłumik przy przebiegu 130.000km - spawanie
- Po założeniu instalacji LPG wysiadał mi jedna z 4ech cewek zapłonowych. - spawanie tłumika przy 130.000km - poza tym co powyżej nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 16V 165KM 121kW [l/100km]

12,7