Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

wojtek, 18 lat temu
Silnik 2.2 Di 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Nissan X-Trail I 2.2 Di 136KM 100kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
samochód wykorzystuję do pracy (lekarz weterynarii) w terenie z dziurawymi drogami i często poruszam się po drogach szutrowych i leśnych, czasami po trudniejszym terenie-spełnił moje oczekiwania. jest idealny do mojej pracy-przydaje się duży przeswit i naped na 4 koła (zimą nie grzęznę w zaspach a u nas to problem); mógłby mieć trochę większy bagażnik
bardzo elastyczny, mógłby być trochę cichszy
biegi wchodzą lekko, czasami są problemy z wrzuceniem biegu wstecznego
bardzo dobry SUV na nasze drogi pełne dziurawych niespodzianek, sprawdzony napęd na drogach szutrowych i lekkim terenie, oby tylko wahacze z tyłu wytrzymały; dobrze trzyma się nawierzchni chyba że przejezdzamy szybko przez koleiny
doskonała, pochwała za swietne lusterka
wyświetlacz mało czytelny, przydałby się taki ze stałym wyświetlaniem godziny, temp. zewn.; plus za liczne schowki; szkoda, że w tej cenie nie ma komputera pokł.; tłumik tylny zdecydowanie za nisko; nad nadkolami mogłyby byc plastiki(jak w Freelanderze) tak samo zderzaki-w końcu to auto także do jazdy użytkowej po szutrach (praktyczniejsze jeżeli ktoś naprawdę trochę jeździ po terenie)
ok.
bardzo przestronny; chociaż dla mnie (1,95 m wzrostu) mogłoby być trochę dłuższe siedzisko fotela kierowcy
ok
trasa - ok. 6,5 nawet przy szybkiej (ale stabilnej) jeździe cykl mieszany 7,1-8,0 (zasada prosta: im więcej jazdy w miescie lub po terenie tym większe spalanie) ogólnie jak na auto ważące 1,5 tony może być
jakość za tę cenę mogłaby być lepsza. ogólnie SUV-y są za drogie (wystarczy spojrzeć na ceny limuzyn zdecydowanie lepiej wyposażonych) i tak będzie dopóki nie minie na nie moda; przydałaby się mocniejsza osłona pod silnikiem
samochód do tego momentu niezawodny z drobiazgów: coś mi stuka w drzwiach prawych z przodu i w bagażniku (jakieś drobne elementy musiały się poluzować)
brak-odpukać

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Di 136KM 100kW [l/100km]