Lista ocen Opel Antara (49) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tom
SUV 3.2 V6 ECOTEC 227KM 167kW
3.2 V6 na łańcuchu rozrządu jest sprawdzoną, modernizowaną od lat przez opla bardzo dobrą jednostką napędową. Jednak wersja bez turbo w połączeniu z automatem jest bardzo ospała i sprawia wrażenie jakby jechało się autem i dużo niższej pojemności. Nie spodziewajcie się dobrego przyspieszenia. Wciskasz padał gazu, silnik fajnym pomrukiem wkręca się w miarę szybko na obroty, ale niestety nie przekłada się to na prędkość przyspieszania....
~kresowiak
SUV Facelifting 2.2 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Antary z nowymi silnikami 2.2 CDTi są dość niezawodne i próżno szukać po forach dyskusyjnych "rozwiązań problemów rozmaitych", bo ich... nie ma. Nowa Antara przy okazji "ma niezłego kopa", nie hałasuje. Starałem się dowiedzieć o tym aucie jak najwięcej - w serwisach autoryzowanych i nieautoryzowanych. Nikt nie "przerabiał" żadnych poważnych przypadków. Silnik na łańcuchu rozrządu, produkowany od 5 lat. Koreańczycy...
~piotr
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
moje obawy odnośnie silnika się niesprawdziły bałem się że nieporadzi sobie 150km z warzącym 1890kg autem a on ni dość że daje radę to ma świetne jak na tę masę osiągi porównuję je z autami którymi jeżdziłem w ostatnich 3 latach czyli mercedes c 220cdi 150km 2005r i bmw 1 e87 2.0d 143km,honda ufo 2007r 2,2cdti 150km i uważam ze opel z tym silnikiem nie ma nic wspulnego z starymi dislami a kultura pracy i elastycznością nic nie ustepuje...
~LinekPark
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Dynamika jak najbardziej spoko. Kultura pracy mocno średnia. Spalanie świetne. Poniżej 8 litrów na trasie, po mieście mieści się w 10. Średnio wychodziło poniżej 9 litrów. Jedynie trochę trwałość na minus. Lubił znaczyć teren paliwem. Ostatecznie chyba całe przewody od baku po wtryski wymienione.
~Doniec
SUV 3.2 V6 ECOTEC 227KM 167kW
Silnik ospaly przy niskich obrotach, co powoduje ze w miescie jest sie albo poirytowanym wolna reakcja, albo przy wyzszych obrotach spalaniem:) W trasie swietnie, wyprzedzanie to czysta przyjemnosc, 8.8 do setki (pomierzone), fantastyczny pomruk V6 przy wyzszych obrotach:)
~Robert
SUV Facelifting 2.2 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Nawet 163 km dają radę, napęd na 4 koła sprawia, że jeździ się bezstresowo w każdych warunkach. Wcześniej jeździłem Astrą IV 1.6 i czasem miałem wrażenie, że samochód w ogóle nie jedzie pod górę czy przy wyprzedzaniu. Pod tym względem Antara to bajka.
~mac
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Silnik ma 150 KM ale ciężko mu w tym nadwoziu. Ciągnie równo od 1,5 tys obr. ale poniżej np. na 3 biegu nie ciągnie wcale. Dużo pali- średnio o 1,5 l / 100km więcej od Mazdy CX-5 z 2.0l benzyna. Pomijam wibracje bo do tego trzeba przywyknąć.
~tim
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Słabo zbiera się z niskich obrotów, ale za to pow 2,5 tys brak obaw z wyprzedzaniem. Kultura troszkę gorsza niż np. francuski 2,2 w peugeotach 4007 lub citroenach crusser. Brak 6 biegu powoduje że przy 2000 obrotów prędkość 80 km/h.
~biabo@neostrada.pl
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
zbyt mała moc do wagi auta, konieczne wejście na obroty przy ruszaniu na pochyłości, efekt - palone sprzęgło. mała moc na 2. biegu przy małych szybkościach. brak elastycznosci - auto gaśnie

Usterki Opel Antara

Opel Antara – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jackie
SUV 2.0 CDTI ECOTEC 127KM 93kW
Wystarcająca moc,wysoka kultura pracy,dobra elastyczność.Trzeba wyczuć ten silnik i tak operować obrotami silnika,by oscylowały ok.2000 obr.Wówczas pracuje optymalnie i zapewnia dobrą dynamikę.