Ocena kierowcy - Opel Astra F Cabrio

madeyes24, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Cabrio 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak na OPLA brak rdzy w 15 letnim samochodzie, to nielekki szok.
Super autko. O pięknym wyglądzie. Jedno z ładniejszych cabrio z lat 90. Wyposażenie ponadprzeciętne. Żałuję tylko tego silnika. Jednak 1.6 na mono, a 2.0 na pełnym to ziemia a niebo. Dlatego radzę to drugie. Ale dla oszczędnych, którzy chcą mieć spacerowe cabrio dla lansu jak ulał.
W moim wypadku X16SZR. Czyli wersja 75KM z elektroniką. Niestety słabiutki, na monowtrysku, powoli wkręca się na obroty. Za to bardzo wytrzymały. Miewa wycieki, wina uszczelniaczy (wada opli). Superekonomiczny, przy dzisiejszych cenach paliwa, przejechać 100 km za 25 zł na czystej benzynie to raczej rzadkość.
Trzeba się przyzwyczaić. Duże luzy na drążku, długi drążek. W moim modelu raczej dokładna, ale już nie raz spotkałem się z takimi, w których trzeba było szukać poszczególnych biegów. Długie przełożenia.
Jeszcze nie zdarzyło mi się jechać taką Astrą z oryginalnym zawieszeniem. Ale na sportowym, twardym zawieszeniu, jest cudownie. Trzeba się tylko przyzwyczaić do lekkiego tyłu (cabrio), bo przy szybkim pokonywaniu zakrętu można się przeliczyć. Układ kierowniczy dokładny, bardzo wygodny i wytrzymały, nawet jeśli się wybije, to nie czuć tego tak bardzo.
Hmm... To jest CABRIO! Jak zdejmiesz dach, to widzisz wszystko, jak założysz, to zostają ci lusterka boczne :D Tylna szyba, jest na tyle mała i umieszczona pod takim kątem, że we wstecznym lusterku widzisz małą kreseczkę. Ale jak wspomniałem, to jest CABRIO! tym się jeździ z opuszczonym dachem. :)
Wszystko pod ręką! Na dodatek pełna elektryka! Siedzisz w jednym miejscu i operujesz każdym elementem auta. :)
Wyobraź sobie taką sytuację: stoisz w korku wszyscy, którzy nie mają w samochodach klimy siedzą w swoich autach, pocą się, a ty otwierasz dach, potrzeba więcej wyjaśnień? A co do ogrzewania, zadbano i o to. Żadna Astra F nie ma tak skutecznego ogrzewania. W zimie w 2 minuty można sobie zrobić saunę w aucie.
Z przodu sporo, z tyłu ja nie jeżdżę, w końcu to mój samochód. Ale szczerze mówiąc tył jest ciasny. Astra Cabrio jest 4 osobowa i jak ktoś sie do tego zastosuje, to nie będzie narzekał.
Jeśli przed zakupem przyjrzysz się wszystkim uszczelkom i temu czy dach jest wyregulowany oraz cały. To masz szansę, że będzie trochę ciszej. Auto jest wytłumione na tyle na ile się da. Ale po raz kolejny - TO JEST CABRIO. Aczkolwiek jedno z bardziej cichych jakimi jeździłem.
Mistrz ekonomii - na trasie 6 l /100 km. W mieście 7,5 l / 100 km. (Raz spaliła mi około 15 l / 100 km. Ale to był początek zimy i pół dnia spędziliśmy z kolegą na zabawie na śniegu.) Niestety nie raz zostaniemy z tyłu na światłach. Dlatego polecam wersję z silnikiem 2.0i 115KM. Co do ceny napraw. To bardzo tanio. Części dostępne od zaraz. Cenowo nie do przebicia.
Spójrz na allegro.pl, otomoto.pl, autogielda.pl, przyjrzyj się cenom i temu co ma auto w wyposażeniu. A przekonasz się, że to trafny wybór.
Czasem szyby się zacinają, ale zwykle zimą. Silniczki obmarzają. Przepalają się żarówki deski rozdzielczej.
jak dotąd brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]