Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Małe spalanie przy małym silniku 1,4 82km
Karoseria : Problem z rdza- POWAZNY!!!
Silnik : Koszt wymiany rozrzadu 120 wieksza awaria sowodowana peknieciem paska koszt w granicach 600-100pln
Tani samochód w utrzymaniu jeżeli ktoś dba o auto. Jedyny problem z jakim można się spotkać to charakterystyczna dla tych aut to jest słabe zabezpieczenie przed korozją.
Silnik idealny do instalacji LPG auto pali mi około 10l w cyklu mieszanym.maksymalna prędkość jaka uzyskałem Na LPG to 170km/h Ile pali na benzynie i jakie osiągi uzyskuje to nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem, bo na benzynie to odpalam i czasami mi jest potrzebna żeby dojechać do CPN-u. Jedna podstawowa zasada to dbac o kable, świece i filtry i obędzie się bez niespodzianek.
Biegi wchodzą lekko i bezproblemowo do przodu, a jeżeli chodzi o wsteczny to przy wrzucaniu słychać zgrzyt nie wiem czy to jest specyficzne czy tylko u mnie tak jest i kwestja wyregulowania tego.
Auto jest bez wspomagania, wiec drgania wszystkie przechodzą na kierownice. Brak wspomagania nie jest problemem przy manewrowaniu, nawet można jedna ręka kręcić kierownice.
Jeżeli chodzi o widoczność to jest dobra, a problem sprawia cofanie troszkę ale to kwestia przyzwyczajenia, linia nadwozia załamuje się i nie widać końca samochodu.
Problem jest w wycieraczkach, ponieważ brak tempomatu do wycieraczek, i są 3 tryby prędkości wycieraczek. Bardo duży plus który nie raz ustrzegł mnie do wyładowania akumulatora, jest \"brzęczyk\" od zapalonych świateł po otwarciu drzwi.
Brak klimatyzacji-samo wszystko mówi za siebie:D
Fotel regulowany w 3 płaszczyznach, góra dól przód tył i oparcie.Miejsca jest dużo.Jest to wersja 3 drzwiowa i jedyny problem to ze pasażerowie wsiadający z tyłu muszą wsiadać po przez miejsce kierowcy lub pasażera.Wersja 3¨drzwiowa to raczej wersja kawalerska.
Mam wyjęte wyciszenie komory silnika i w podlodze wiec ciężko mi się jest wypowiedzieć na temat wyciszenia, ale głośno tez nie jest.U mnie przy 120 już jest głośno ale do zniesienia.
W mieście średnio mi spala coś około 10l trasie mi jest ciężko powiedzieć, bo trasę jaka pokonuje najczęściej i jest to odcinek 100km i często trzeba hamować i przyspieszać. Jak ktoś jeździ na trasie Warszawa-Terespol to wie o co mi chodzi.:)Jeżdżąc tym samochodem i tankując na cep-nach nie martwię się ciągle rosnąca kwota na dystrybutorze.Mam butle LPG 60l i cena do pełna waha się w granicach 90-110pl przy kosztach gaz wąchających sie w granicach 1,90zł za l. A zasięg mam w granicach 500km.
Dobry model można już kopic w granicach 3000-4000tys.Ale jak już kupować to nie oszczędzać i kopic z klimatyzacja, oczywiście może to zwiększyć spalanie ale komfort jazdy będzie lepszy.I przypominam ze części są stosunkowo tanie co do wartości samochodu.
Części są tanie jeżeli chodzi o drobne naprawy, jeżeli ktoś marzy zęby się przesiąść z malucha na opla to strzał w dziesiątkę.Jak dba ktoś o podstawowe elementy eksploatacyjne świece, kable,filtry to będzie jeździł tanio nawet przy agresywnej jeździe.
Jezeli chodi o blche to w oplu lubi zzerac okolice nadkoli tył i przód, progi i bagaznik.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 82KM 60kW [l/100km]

9,3