Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Robdegaw@op.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Generalnie polecam-fajne auto nawet może pełnić rolę rodzinnego za niewielkie pieniądze. Naprawy są kosztowne w ASO ale każdy dobry mechanik też sobie poradzi. Zamienniki są tanie i łatwo dostępne.
Auto na gaz. Kultura nie za bardzo. Prawdopodobnie wina parownika. Na benz ok
kołek wybieraka wytrzyma 30tys, przy dużym przebiegu zawodzą wodziki. Bez wycieków.
Lecą tulejki wachacza i łączniki stabilizat-norma. Zawieszenie raczej komfortowe. Układ kierowniczy całkiem dobry ale nie nadąża w szybkiej jeździe. Wspomaganie za wolno adaptuje się do większych prędkości-brak pełnego wyczucia, później "twardnieje" i jest ok
Widoczność dobra, słupki nie przeszkadzają. dobra jak na sedana widoczność do tyłu
Wkurza mnie brak kontrolki świateł mijania. Obsługa intuincyjna, wszystko tam gdzie trzeba. Nie trzeba szukać włącznika świateł awaryjnych jak np w vw. Wkurzająca półka na desce rozdzielczej, w zakręcie wszystko spada mi na podłogę! Dobre duże zegary, ale obrotomierz potraktowany po macoszemu. Szkoda.
Silnik wolno się grzeje. Wentylacja i wydajność dmuchaw dobra.
Jak dla mnie bomba, jedno z najwygodniejszych aut w klasie. Duża ilość z tyłu w porównaniu np. ze sieną. Nie gniecie mnie w kolana deska rozdzielcza jak w skodzie, kierownica ma odpowiednią grubość. Pasażer z przodu nie narzeka na ilość miejsca, przynajmiej ja skarg nie słyszałem. Z tyłu też nie jest źle, nawet przy dość daleko odsuniętych przednich fotelach.
głośno przy większych prędkościach-kanciasta dość sylwetka (ale ładna!) w zakresie miejskich prędkości cisza. Przy przyspieszaniu dobiega do uszu miły pomruk, oczywiście nie ma co porównywać z V8, ale nie jazgocze jak to inne potrafią:)
Pali niewiele. W trasie ostatnio przy ekonom spaliłem śr. 7,14 gazu/ 100km. Zimą w mieście 8,5-9 l LPG/ 100 km. Ceny zamienników tanie, małoskomplikowane naprawy. Rozrząd co 60 tys konieczna przy tym wymiana pompy wodnej. Generalnie mechanicy lubią ople ze względu na prostą budowę.Przykładowe ceny: tulejka wachacza z robocizną ok. 80 zł, sworzeń 30-40 zł ( zamienniki)
Moim zdaniem. Jeśli ma sprawny silnik i dobrą blachę-śmiało polecam!
psują się: ośwetlenie wewnątrz, mnie ostatnio wkurzyła awaria klapki przeciwsłonecznej kierowcy, po prostu opadła i nie da się jej podnieść do góry!:) Drobiazg a wkurza!
Uwaga na poniedziałkowe modele! Znam takie które robią 300 tys bez remontu i takie które sypią się po 50 tys...Ja nie narzekam, śmiga póki co. Zurzycie oleju w normie, choć wydaje mi się za duże. Sprawdzę kompresję i będę wiedział.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
9,2