Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wlew paliwa
Jestem zadowolony. Jeśli się dba i wymienia wszystko na czas auto służy wiernie i nie sprawia problemów.
Jak na 71 KM jest nieźle, choć przy wyprzedzaniu z kompletem osób już dużo gorzej. Sinik chodzi cicho i równo.
Przy zimnej skrzyni dość ciężko wchodzi jedynka i dwójka no i przy wolnym toczeniu ciężko wrzucić jedynkę. Ogólnie biegi wchodzą lekko i gładko.
Jak dla mnie za miękkie zawieszenie, lubię ostrzejszą jazdę, ale jeśli ktoś jeździ spokojnie jest dobrze.
Wszystko ładnie widać.
Wszystko na miejscu i pod ręką, jedyny minus to brak kontrolki świateł.
Auto nagrzewa się dość szybko choć mogłoby być lepiej. Słabe nawiewy na boczne lusterka. Wszyscy narzekają na parujące szyby, mi parują tylko tylne, ale nie przeszkadza mi to. Ogólnie dobrze.
W środku jest dość sporo miejsca. Jak na takie auto bardzo duży bagażnik.
Dobre. Przy większych prędkościach słychać świst powietrza i przy wysokich obrotach robi się głośno, ale nie jest to uciążliwe, nawet z przepalonym tłumikiem nie było głośno. Denerwujące trzeszczące plastiki ale ten typ tak ma.
Przy spokojnej jeździe nie pali dużo, jeśli ktoś lubi pocisnąć potrafi spalić, ale bez tragedii. Największe spalanie jakie miałem to przy zepsutym termostacie paliła ok 12l/100km ale po wymianie już w normie. Tanie i łatwo dostępne części.
Ładne, miłe auto za nieduże pieniądze.
Takie pierdułki jak spalona żarówka podświetlenia konsoli, wieszający się przekaźnik kierunków.
Padnięty termostat, przepalony tłumik(musiałem kupić nowy). No i jak to w Oplu blacha, największy mankament i dlatego tylko 3.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

8,1