Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Adam23, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Nie sądziłem, ze 16 letnie auto może wyglądać co najmniej 10 lat młodziej i być utrzymane w niemal perfekcyjnym stanie.
Stawiam piątkę z minusem, bo to samochód prawie doskonały. Pakowny, bezawaryjny, cichy, świetnie się prowadzący i można by tak długo wymieniać. Dlaczego minus? Trochę słabawy silnik(widziały gały co brały;p) i braki w wyposażeniu(el.szyby).
Pali na dotyk, jest cichutki ale troszkę brakuje mu ciągu do przodu, jednak jak na taką moc oceniam go dobrze.
Bardzo dobra skrzynia, wszystkie biegi wchodzą gładko bez problemu.
Doskonałe zawieszenie na polskie drogi, samochód po prostu płynie.
Wszystko w zasięgu ręki, podczas jazdy nie trzeba się zastanawiać co gdzie jest, bo jest tam gdzie być powinno.
Szkoda, że nie ma klimy, ale jest za to szyberdach, wentylacja na dobrym poziomie.
Auto jak na tę klasę bardzo przestronne, duży bagażnik. Dla mnie miejsca jest wystarczająco(mam 180cm wzrostu) ale myślę, że dla wyższych osób go nie zabraknie.
Samochód jest bardzo cichy jak na swój wiek, podczas jazdy nawet z wyższymi prędkościami można swobodnie rozmawiać.
Samochód mógłby palić trochę mniej, jednak biorąc pod uwagę gabaryty auta i trochę słaby silnik( trzeba \"piłować\", żeby jeździć dynamicznie)oceniam dobrze.
Kupiłem go w tym roku za niecałe 5 tysięcy i jak za taką kwotę jest to samochód idealny. Dziwię się poprzedniemu właścicielowi, że pozbył się tego auta za tak niską kwotę. Myślę, że zapłaciłbym za niego nawet 8 tysięcy mimo rocznika.
Właściwie nic się nie psuje, bo nie za bardzo ma co się zepsuć(słabe wyposażenie). Dolewam benzynę(musi być dobrej jakości!!!!bo inaczej się dusi i kopci na szaro!!!!) i jadę;d
Samochód ma swoje lata(16), ale można mu ich odjąć co najmniej 10. Jego stan jest niemal perfekcyjny. Nic się nie psuję, jak pisałem wyżej, leję benzynę i jadę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

7,1