Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1,6 8 zaworowy poprostu swietny.Mało pali ,w zimie ok.10 litrów gazu, w lecie spokojnie mieści się w 8 litrach .Praktycznie zmieniam w nim tylko olej,co 60 tyś.,rozrząd (kosztuje grosze),przy 120 tyś.,zmieniłem świece po praz pierwszy a następnie przy 200 tyś. Auto praktycznie nie bieże oleju. Części do Astry sa tanie a co za tym idzie tani jest całkowity koszt utrzymania auta.Z pewnością Astry posiadają bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do jakości.Polecam kazdemu.
Zawieszenie : końcówka wachacza po kazdej zimie do wymiany przy ok 30tys.km/rok
Bardzo fajny i niezawodny samochodzik.
Silnik oszczędny i niezawodny i bardzo tani w naprawie.Trudno mówić o elastyczności przy 75 km, ale nie można narzekać w końcu to nie wyścigówka .
Przejechałem ponad 220 tyś. km i skrzynia chodzi leciutko i bezawaryjnie.
Zawieszenie jest dość komfortowe pozwala kierowcy na jazdę po polskich bezdrożach a jego naprawa jest tania i łatwa.
Do przodu ok! a do tyłu jak to bywa w tej bryle auta musi działać wyobraźnia kierowcy.
Żadnych cudów po prostu wszystko co cza pod ręką,dość duży schowek na cokolwiek od strony pasażera.
Ogrzewanie mogło by być lepsze, odczuwalne jest to szczególnie w zimie.Wentylacja wporządku.
Kierowca jak i trzech pasażerów siedzi wygodnie.
W trasie prawie autka nie słychać,w jeździe na miejscu wystarczy podkręcić radio.
Silnik 1,6 8 V to mistrz ekonomii.Auto nigdy nie spaliło więcej jak 8 litrów benzyny a ponieważ zrobiłem ok.185 tyś . na gazie to jest jeszcze oszczędniej. Przeglądy na każdą kieszeń ,samochód z tym silnikiem to strzał w 10 !!!!!
Dobra jakość /niska cena .
Prawie nic sie nie psuje. Przy 200 tyś., wymieniłem uszczelkę pod głowicą i to z mojej winy ponieważ w wyniku usterki węża traciłem płyn z chłodnicy i musiałem dolewać wodę ale i tak wróciłem do domu 900km z nad morza.
Niezawodność wysoka,nie miałem poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9