Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Kornel, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : jak na niepozornie wygladajace auto ogromnie duzo miejsca w samym samochodzie jak i w bagazniku. 4 osoby, z torbami na 2tyg wakacji bez problemu sie wybiora.
Samochod zly nie jest, nie jest rowniez za dobry. Moj pierwszy wlasny srodek lokomocji, lecz wczensiej mialem okazje przetestowac pare innych. Brakuje troszke przyspiesznia ale jak juz sie rozbuja to jest calkiem przyjemnie. Gnijaca blacha jest sprawa denerwujaca ale jak sie dowiedzialem typowa dla modelu jak idla calej firmy Opel.
pracuje rowno, bez zastrzezen, moze troche glosno
nie wiem czy to wina mojego modelu, bo innymi nie jezdzilem, luz jest dziwnie przesuniety na dol - trzeba sie przyzwyczaic do takiego ulozenia. 1 i 2 czasem wchodza opornie co jest denerwujace, reszta ok.
Na kiepskiej drodze ktore stanowia 70% drog jest niezaciekawie. kazda dziura, nierownosc jest odczuwalna
brak jakichkolwiek zastrzezen, widac wszystko dokladnie
wszystko jest pod reka, maly problem z kontrolkami od halogenow, kierownica je zaslania, rowniez dziwne polozenie wlacznika swiatla w srodku, jak ktos nie wie gdzie jest - nie znajdzie
slabiutko ogrzewa, a jak chlodzi w lecie jeszcze nie mialem okazji sprawdzic. dodaje ze autko bez klimatyzacji.
Kierowca, pasazer z przodu i dwoje z tylu - idealnie, bardzo wygodne, duzo przestrzeni. mam ponad 180cm i czuje sie swietnie wozilem duzo wyzsze osoby i tez spokojnie sie miescily. podlokietnik z tylu swietna sprawa. we 4 mozna jechac na koniec swiata, a w 5 z opinii pasazerów wynikalo ze nie jest juz tak rozowo
kiepsko powyzej 100km na godzine, kiepsciutko rowniez powyzej 3000 obrotow,
z paliwem nie za dobrze, nie jest to duzy samochod, pojemnosc tez nie jakoas ogromna, koni tez nie ma niewiadomo ile a 8l wziac musi przy normalnej jezdzie. Przy dynamicznej do 10. mi udalo sie zejsc do ok 7 lecz kosztem jezdzenia jak ciota (coz na paliwo jako uczen za duzo kasy nie mam :):) ) Ogromy plus za czesci. Narazie mialem przyjemnosc zakupic nowe klocki ktore kosztowaly mnie 60zl co cena ogromna nie jest. Inne czesci tez bardzo ok.
Stosunek jakosci do ceny sredni. W okresie kiedy kupowalem samochod ceny autek z tej kategorii poszly w gore wiec dalem za niego troche no i moze jest tyle warty. Samochod pieknie sie prezentuje jednak silnik 16v bylby duzo lepszym rozwiazaniem.
pare dorbizagow wyskoczylo zwiazanych z kupnem samochodu uzywanego. nic powaznego.
nie mialem przyjemnosci sie z nimi spotkac. narazie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

8,4