Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

WrednaMlodaDama, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Koszty utrzymania, praktycznie zerowe, głównie wymieniany były części eksploatacyjne, poza tym wymieniane awarie byłe stosunkowo rzadko, kilkukrotnie w przebiegu niespełna 4lat eksploatacji w czym dwukrotnie unieruchomiły samochód
Silnik : wycieki oleju/spalanie oleju
Układ elektryczny : wyświetlacz daty/godziny - nie działa
Silnik : rozrusznik
Gdy je kupiłam znienawidziłam, w sumie bez większego powodu (ono to czuło). Stopniowo polubiłam, teraz gdy mam nowe pokochałam i wiem że zostanie ono ze mną na zawsze i będę o nie zdać i pielęgnować by służyło jak najdłużej. Mam do niego tak wielki sentyment że nawet za wartość przekraczająca rynkową nie chciałabym się go pozbyć. W końcu nie każde auto jest PIERWSZYM w życiu :)
Ogromne wycieki oleju, w zasadzie spalanie oleju. Pojawiają się nie tylko w moim egzemplarzu. Spotkałam się z nimi również w egzemplarzach znajomych. Poza tym mankamentem silnik pracuje rewelacyjnie, jest trwały i wytrzymały na intensywną eksploatację.
Dobra praca, bez zarzutów. Zdarzają się problemy z wrzuceniem pierwszego biegu lub wstecznego. Przez 4lata eksploatacji nie wymieniałam ani nie miałam problemu z wyciekami oleju.
Dość dobry. Dopiero teraz, po długim 4-letnik okresie eksploatacji pojawiają się pierwsze problemy z zawieszeniem (dotychczas jeszcze precyzyjnie niezidentyfikowane gdyż pojawiły się s niespełna kilka dni temu).
Rewelacyjna! Słupki boczne, kształt tylnej szyby, lusterka - nic nie przeszkadza w komfortowej jeździe ponieważ gdzie by nie spojrzeć wszystko jest w pełni widoczne, brak niekomfortowych elementów ograniczających widoczność.
Dość dobrze.
Dość wolno się nagrzewa. Ogrzewanie tylnej szyby nie wyłącza się wraz z zapłonem.
Obszerna przestrzeń, również pasażerowie tylnego rzędu nie mogą narzekać na brak miejsca na nogi. Fotel kierowcy dość dobrze regulowany. Osoby wysokie (jak ja) również bez problemu zajmą odpowiednie miejsce za kierownicą.
Kiepskie. O ile silnika i elementów mechanicznych nie słychać o tyle istotnie przeszkadza skrzypienie wewnątrz auta np fotela, deski rozdzielczej, tylnej półki.
Rewelacyjnie niskie. Czuję jakbym wymieniać musiała jedynie części eksploatacyjne. Poważne awarie zdarzają się stosunkowo rzadko, unieruchamiające samochód w trakcie czteroletniej eksploatacji zdarzyły się dotychczas dwukrotnie w tym jedna z rozrusznikiem.
Auto kupione za małe pieniądze, eksploatowane również za stosunkowo małe pieniądze. Nie odczułam znacznych wydatkó posiadajc je rpzez okres 4lat.
Dość uciążliwe, aczkolwiek w perspektywie niezbyt zauważalne.
Głównie wycieki oleju/spalanie oleju silnikowego. Dodatkowo problemy z kontrolką układu elektrycznego silnika (prawdopodobnie od świec). Auto czasem traci moc aczkolwiek poruszenie świecami wystarczy aby powrócił do dawnego stanu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

7,6