Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : trwałość silnika. Zawieszenie też nie jest najgorsze, chociaż nie polecam szybkiej jazdy w zakrętach :)
Układ elektryczny
Cołokształt na \"dobry +\". Fajne, udane autko. Wygladem nie porywa, ale ma wiecej zalet niz wad. Oszczędne, trwałe ale niestety blacha troche słaba i wychodzi rdza. Zjada nadkola i wychodzi jeszcze w kilku miejscach. Pojemny, w miare wygodny samochód za małe pieniazki
Silnik mało sportowy, ale za to bardzo oszczędny, niezawodny, prosty w obsłudze. Pękł mi nawet kiedyś pasek rozrządu i nic sie z nim nie stało. Dobry silniczek
Raczej nie było problemów. Kiedyś wymieniłem taki mały łącznik (10zł) jak nie chciała wchodzic jedynka
Tutaj wszystko ok, ale w zakrety nie wchodziłem zbyt szybko :)
Wszystko widać dobrze w każdą stronę. Teraz jeżdże Zafirą, więc widać jeszcze więcej
Wszystko pod ręką. W miarę wygodne fotele
Ciepło robiło sie zawsze szybko. Z wentylacja troche gorzej. W pochmurne dni paruja szyby, ale do zniesienia. Klimy nie miałem, więc latem były plecy morke i nie tylko :)
W tych gabarytach, to miejsca naprawde dużo. W pierwszym rzędzie dużo miejsca, z tyłu nie wiem zbytnio, bo mało tam siedziałem, ale raczej nikt nie marudził, a jexdziłem swego czasu w \"komplecie\" , czyli 5 osób+ bagaże. Bardzo pakowny. Po przewruceniu siedzeń, robi sie bardzo duzo miejsca. Przewoziłem nim bardzo dziwne rzeczy
Szału nie ma. Do stówki nie jest źle, Później troche robi sie głośno, ale wtedy radio podkręcamy :)
To jest jedna z lepszych stron tego auta. Moja Astra miała instalacje LPG i paliła do 10 litrów.Latem 8-9 l. Dla mnie rewelacja
ma niewielkie pieniążki można mieć niezawodne auto, które wozi tyłek
Kilka rzeczy naprawiałem, ale raczej wynikało to z eksploatacji. Raz mie zawiodła jak wracałem z wakacji. Padł alternator, ale poza tym nic wiekszego. łaczniki stabilizatorów, końcówki drażków, klocki, olej, płyny, filtry. Generalnie auto bezawaryjne
alternator

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]