Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Farmeer, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : zaskoczyło mnie w tym aucie samo auto.. jest naprawde dobrym wozem co powoduje ze moja rodzina i przedewszystkim ja jestm szczęśliwy.. dodam że wcześniej miałem Skodę Favorit 1,3 którą szanuję, lecz w porównaniu z astrą 1 to skoda 4 a astra 7 w skali od 1 do 10 :)
Karoseria : Rdza, tylne nadkola i przy wlewie.
nie żałuje że kupiłem to autko i polecam większości która się zastanawia nad kupnem.. może są lepsze autka za te cene ale czymś trzeba jeździć.. myśle że ja trafiłem na dobre autko więc polecam Opla Astre 93 rok 1.6i benzyna ..
dobrze się zbiera, nie trzeba wcale duzo wciskac pedalu gazu.. odpowiedni silnik dla kobiet.
niezsynchronizowana jedynka daje sie odczuć w mieście.. trójka to mój ulubiony bieg, od 50 do 110 w 12 sekund mi się podoba zwłaszcza przy wyprzedzaniu. troche za krótka piątka, jak by nadbieg.
seryjne pół miękkie powiedziałbym zawieszenie w zakrętach sie dobrze sprawuje, skrętna, układ wspomagania kierownicy zostawia do życzenia ale to rok 93 :) więc nic nie można powiedzieć..
widoczność dobra, nie powiem ..
świszczy i gwizda przy szybszej jeździe.. coś tam nie tak z ergonomią.. ale wystarczy włączyć radyjko i lekko zagłuszyć :)
zimą cieplutko juz po przejechaniu (spokojną jazdą) 3 km. jak się spieszę to wystarczą 2 km. niestety co norma to parowanie szyb przy układzie zamkniętego obiegu powietrza. poz tym świetnie daje sobie rade.
mam metr osiemdziesiąt sześć wzrostu i jako kierowca nie narzekam, wręcz mam powody do radości.. pasażer za mną siedzący też ma miejsce, pasażer z mojej prawej też nie narzeka a siedzący za nim również ma miejsce.. szczerze to powiem że rzadki przypadek :)
pracę silnika słychać nie głośniej niż w tej klasie aut. ale wystarczy włączyć radyjko i nucenie muzyczki sprawia że jest miło i bez zbędnego warkotu..
ja trafiłem na spalanie od 7 do 9 litrów, części jest w bród i naprawy dużo nie kosztują, odkupiłem ją od niemca który szanował autko lecz jeśli będą naprawy to juz wiem że części są a robocizna niedroga.
jak dla mnie bomba.. za te autko pod koniec 2006 roku dałem 4,5 tyś zł. po zarejestrowaniu, opłaceniu, wymianach płynów i rozrządu wyszło 6,5 ale takiego stanu w polsce bym nie dostał więc się opłacało.
nic mi sie nie nasuwa.. może kiedyś coś wyjdzie.. oby nie :)
zepsuł się moduł sterujący podawaniem paliwa i ciężko było zlokalizować usterkę bo komputer jest tak tępy w tym roczniku że nie da się do niego podpiąć i trochę to zajeło zanim to znaleźliśmy i wymieniliśmy przy okazji połowę rzeczy związanych z zapłonem.. diobelno rdza zjada nadkola i przy wlewie i trzeba to robić średnio co 5 lat :I

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

Opel Astra F Hatchback