Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (153) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 278 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mag3333
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
do 2800 obrotow silnik prawie ze nie slyszalny :) pozniej zaczyna milo mruczec :) w trasie oznacza to ze przy 100 mozna spokojnie rozmawiac. nawet z pasazerami z tylu, przy 120 jednak trzeba lekko podniesc glos choc tragedii nie ma. szum wiatru oplywajacego karoserie jest dosc dobrze wytlumiony i nie generuje zbyt duzo halasu. po wymianie szyby czolowej w srodku troche glosniej, oryginalna opla jednak bardzo dobrze tlumila :)
~morlok79
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Bez zastrzeżeń. Znacznie ciszej niż w Mazdzie 323 f 2001 z silnikiem diesela oraz ciszej niż w Almerze 98 r (z tym że Almera szybciej wchodzi na wyższe obroty). Z tymi dwoma mam największe porównanie. Korzystając z okazji - seryjne głośniki są całkiem niezłe. Po wymianie radia na coś porządnego naprawdę odżywają i na amatorskie ucho w zupełności starczą. Wielu znajomych nie mogło wyjść z podziwu że tak mogą grać seryjne.
~StuDniA
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Astra nie została zbudowana dla wirtuozów dźwięku, jak dla mnie jest w niej dość głośno, przy każdej prędkości. Zapewne zależne jest to od zużycia uszczelek oraz innych niepotrzebnych nieszczelności aleeeee przy 100km\h trzeba trochę podnieść głos albo podkręcić radio, przy 160km\h nie rozmawiamy a i zestaw audio musi być podrasowany.
~Rafał
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Jeżeli chodzi o silnik to wypada perfekcyjnie. Ogólnie tez nie jest źle, ale... Przy prędkości powyżej 160km/h do 180km/h robi się w kabinie strasznie głośno. Słychać opory powietrza. Ciśnienie wali do uszu. Jak juz wspomniałem jadąc przez centrum Wrocławia po bruku można nabawić sie choroby. Szum i stuki! Galarateka!
~Kakamilus
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
No co tu dużo mówić... Jeśli wszystkie uszczelki są całe to przynajmniej nie wieje nam w twarz. Oprócz tego bardzo dobrze słychać pracę uszkodzonego zawieszenia jak i sprawnego. Zorientowałem się już ze będę musiał sam poprawić fabrykę i dołożyć kilka m2 mat wygluszajacych tak sprzodu jak i z tyłu.
~owca
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Wyciszenie jest fantastyczne i zdecydowanie lepsze niż w większości nowych samochodów, ale tylko do 90km/h. Powyżej słychać głośne szumy powietrza. Gumowa uszczelka w szybie prawych tylnych drzwi nie przylega zbyt dokładnie do nadwozia i potęguje szumy. Na pochwałę zasługuje wycieszenie nadkoli i silnika.
~raban
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Powiem tak, z wyciszeniem nie jest najlepiej, wprawdzie silnik nie jest głośny, za to pęd opon i wyraźnie przeszkadzające podmucy wiatru, niekiedy przy zamkniętych oknach, szczególnie w drzwiach kierowcy słychać silne podmuchy wiatru. radio konieczne!!!! powyżej 140 jazda jest uciążliwa na dłuższa metę!
~Pietros
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Z tym jest tak srednio powyżej 3000 obrotów robi sie pomalu głośno, dają czasami o sobie znak trzeszczace plastiki. powyżej 100km/h zaczyna być słychac szum powietrza w szybach. A przy 160km/h to jest nie do wytrzymania bez dobrego radia silnik huczy i te szumy wiatru;/
~MaGus
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
bardzo cichy do 120 nie slychac nic. powyzej zaczyna przedzierac sie szum, dopiero od 130 zaczyna byc slychac delikatny pomruk silnika. silnik do 1.4 do 3tys obrotow bezdzwieczny. ponizej halasuje powyzej mruczy i slychac jak sie wkreca.
~senk1@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
ja uważam że dobre. Nie wszyscy pewnie wiedzą ale ten model astry ma bardzo wysokie osiągi w tunelu aerodynamicznym. Ja mam klimatyzacje i mam okna pozamykane, dla tego nie narzekam ale przy uchylonych jest tak jak w każdym samochodzie
Opel Astra F Hatchback