Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Ready, 13 lat temu
Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Hatchback 1.8 i 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Mój ma pewnie cofnięty licznik, pewnie ma z 300 tyś a nie bierze oleju, ma dobrą kompresję, jest suchy o dziwo jak na opla i fajnie pracuje.
Karoseria : Rdzewieje tył auta - progi, błotniki.
Z rdzą można sobie poradzić jeśli auto nie jest mocno skorodowane, trochę pojeździ, ale trzeba pamiętać,że swoje lata już ma. Tragedii nie ma. W miare wygodne, fajnie przyśpiesza.
Dość cicho pracuje nawet jak jest zimny, u mnie nic nie stuka, jest zdrowy, na niskich obrotach troszkę mułowaty, ale powyżej 3 tysięcy obrotów wyrywa do przodu, na drugim biegu do odcinki leci 100km/h :)
Haczy wsteczny, ale to już ten typ tak ma, ogólnie dobrze.
Dobrze zestrojony, nie skomplikowany w naprawcah, tanie części zamienników, nawet tych dobrej jakości.
Małe autko, duże szyby, mi nic nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się do innych aut i tu mnie troszkę irytuje wnętrze, co prawda jest proste i wszystko podręką, ale jakość tapicerek drzwi mnie drażni.
Gorąco robi się bardzo szybko, tak jak dla przykładu w Mercedesie W124 Diesel. Co do schładzania wnętrza to mam szyberdach - powinno być nieźle.
Z przodu wygodnie, z tyłu też. Cztery osoby będą wygodnie podrózować. 6 osób wiem,że też pomieści bo miałem już taki kurs. Ogólnie obleci, ale przywykłem do dużych aut więc dla mnie tylko przeciętnie.
Silnik słychać na wyższych obrotach i nawet fajnie warczy, ale świst wiatru jest dość mocno słyszalny już przy ok. 100 km/h
Jak na takie małe autko z silnikiem, któremu nie trzeba mocno deptać po gazie żeby się rozpędzić to lubi wyżłopać paliwa. Nie jest może ekonomiczny, ale miałem już gorsze.
Co się kupi za 1,5 - 2,5 tysiące ? Tico - czy jednak lepiej Astrę :) ? Warto poszukać opcji z LPG jeśli ma potwierdzone papiery.
Na razie nic, ale nie mam go długo.
Poważną usterką jest korozja, da się od tego uciec, ale tylko na jakiś czas - wszystko zależy jak zabezpieczył auto poprzedni właściciel. Nie kupujcie zgnitków - progi i tylne nadkola to pikuś do zrobienia, zgnita tylna belka, podłużnica - odpada, trzeba to sprawdzić przed zakupem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 90KM 66kW [l/100km]

8,7