Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Rafik, 15 lat temu
Silnik 1.7 TD 68KM 50kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie mam zadnych problemów z jakimikolwiek purchawami, czy gniciem podwozia auto bezwypadkowe
Silnik : kłopoty z odpalaniem, okazało się że to wtryski tereaz jest już ok
samochód mały, lubiący długie trasy, trochę mułowaty przydałoby się więcej koni szczególnie przy wyprzedzaniu, jest raczej bezawaryjny, na początku małe problemy ale teraz jeżdżę bezawaryjnie a to dlatego ze jest to auto w 100% bezwypadkowe, które nigdy nie widziało szpachlu ani nie słyszało ściemy ze było malowany bo na lakierze były rysy. Polecam takie auta nie bite bo naprawe warto.
Silnik klekocze jak to diesel, co do przyspieszenia i elastycznosci nie ma cudów, jest troche mułowaty. Duzym plusem jest jego bezawaryjność
biegi dobrze wchodzą niegdy nie miałem z nimi problemów
nie ma rewelacji, jak na tą klase to jest dobre, jeździ się jak gokartem ale to w końcu nie limuzyna
dobra zarówno z przodu jak i z tyłu
szyby przednie dość szybko są odparowany ale z bocznymi kaplica
mam 189 cm wzrostu i przydałoby się troche więcej zarówno z przodu jak i z tyłu
wyciszenie dość dobre, przy jeździe 100 km/h silnika prawie nie słychać, na postoju słychać klekot
ogólnie bez większych awari, spodziewałem się mnijszego spalania ale nie jest źle
jak Ci się uda można kupić takie autko w przystępnej cenie, chociaż nie ma okazji( jak ktoś chce mało to coś jest nie tak) nie uznaje samochodów bitych i lepiej jest wydać troche więcej niż się męczyć potem z puszką pandory
amortyzatory tylne, jeden mi padł, kupiłem na allegro za 90 zł 2 szt cholernie tanio ale i są dobre, pompka do spryskiwaczy kupiłem nową-zamiennik starczył na zaledwie pół rok teraz mam używany orginał i działa do tej pory. Czasami warto jest montować stare ale poczciwe i dobre orginalne części mimo że ich cena porównywalna jest do nowych kompletnych tandet.
na początku były problemy z odpalaniem silnika, wymieniłem świece żarowe, a okazało się ze to były końcówki wtrysków. Były regenerowane i od tego momentu silnik działa bez zarzutów ponad rok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 68KM 50kW [l/100km]

6,4