Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

oliwek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Kombi 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
super auto, chciałem sprzedac ale juz mi przeszło, fakt ,1,6 silnik nie robi z tego rajdowki ale po co mi to, lepiej jechac wygodnie i tanio Astra, niz rozklekotanym BMW z 85 roku :))))))
bardzo cichy silnik, w miare elastyczny jak na 71KM i 1,6; wczesniej jezdziłem 90KM renault 19 i mysle ze nie było wiele lepiej
Czasem ciezko wchodzi 1, a przy przeciagnieciu na 1 do wysokich obrotow czasami problem z szybkim wrzuceniem 2, ale to podobno normalne w oplu z tymi dwoma biegami
na polskie drogi super, autko niezle sie trzyma drogi ( mam kombi) nie "kładzie" sie w zakrętach, jak dla mnie super ;)
hmm jak to w kombi , do dyłu daleko ;)))) do tego mam jeszcze przyciemninone lekko szyby ale ogolnie nie jest zle, minusem sa lusterka ktore maja martwy punkt, ale w 2 fazie Astyr I poprawiono to i sa inne lusterka, po za tym wkłady asferyczne rozwiazuja problem :)
wszytko pod ręka, super kierownica ( mam poduszke) miekka i wygodna, wszytko czytelne, nie meczące oczu podswietlenie konsoli i zegarów:) dla mnie bomba :) prostota a zarazem ma swoj urok :) a jak ktos lubi sie bawic to mozna sobie zrobic w srodku choinke :))
w lato pomijam bo przy temperaturze 30C to niewiele daje nawiew bo leci i tak ciepłe powietrze, ale ogolnie dobrze dmucha, w deszczowe dni prauja szyby na 1 biegu dmuchawy, ale po przekreceniu na 2 bieg i odpowiednim ustawieniu nawiewów jest ok,duze znaczenie ma tez filtr przeciwpyłkowy, bo jak jest brudny to kiepsko wieje i szyby parują:)
mam 185cm wzrostu, mi jest wygodnie, a i z tyłu za mna nikt nie marudzi na brak miejsca,poprzednio miałem renault 19 i co chwile słyszałem ze mam sie przesunac, bagaznik wielki ( jak to w kombi)
do 130 jest cicho, po 130 słychac wiatr, silnika nadal nie słychac, przy 100km/h w srodku mozna rozmaiwac cicho i normalnie, nic nie słychac z zewnatrz ani z komory silnika, nic nie stuka i nie puka ( jak w passacie kombi np ) Roleta bagaznika tez jest cichutka nie jak w w/w samcohodzie gdzie wali niemiosiernie
co do spalania to wielu sie ze mna kłoci ze to niemozliwe, ale po co miałbym kłamac, wracałem tym autem z niemiec, 575km weszło 35l benzyny co daje 6l/100km przy non stop -150-160 teraz poł na poł trasa i miasto wychodzi mi srednio 7,3-7,5 litra jak dla mnie super oszczedny silnik, a wcale nie jezdze jak emeryt :)))))
Super auto za niewielkie pieniadze, kupiłem go w niemczech za 1250 ojro jest skłądany w niemczech wiec,,, rozni sie od tych z polski, polecam kazdemu kto chce miec rodzinne auto ( szczegolie kombi) a takze tym co cenia sobie dobra jakos wykonania, ekonomiczna jazde i trwałosc materiałow:)
mam auto od kwietnia wiec niewiele moge powiedziec, zrobiłem nim dopiero 6,000km, ale oprocz popmy paliwa ktora sie zawieszała to nic nie robiłem, olejow paskow itd nie wliczam bo to normalne po sprowadzeniu :)
zadnych usterek, wszytko działa jak w zegarku :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

6,9